strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
dla dyrektorów i samorządów  Jesteś w dziale dla dyrektorów i samorządów » Informacje bieżące

dyrektorzy placówek - wszyscySzkolenia dla nauczycieli czynnych zawodowo z terenu województwa kujawsko-pomorskiego2014-10-08
jst - gminyEdukacja domowa2014-10-15
jst - powiatyEdukacja domowa2014-10-15
jst - wszystkieRządowy program „Bezpieczna i przyjazna szkoła”2014-09-25

dla dyrektorów i samorządów Wsparcie dla osobób pokrzywdzonych przestępstwem oraz członków ich rodzin
Na polecenie Ministra Sprawiedliwości oraz pismem Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, w związku z koniecznością zapewnienia odpowiedniego wsparcia osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz członkom ich rodzin o zapewnieniu dostępu do bezpłatnej pomocy podmiotów i organizacji pozarządowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2014-10-21 10:29 / 4890    M. Bazelak

informacje ogólne Ostateczny podział na komisje rejonowe Wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjum
Zgodnie z Regulaminem ogólnym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w województwie kujawsko - pomorskim rozdział 3 punkt 8.3. Obszar działania komisji rejonowych może ulec zmianie po ogłoszeniu wyników etapu szkolnego. Informacja o zmianach opublikowana zostanie na stronie Kuratorium Oświaty, ostateczny podział na komisje rejonowe następuje po opublikowaniu wyników etapu szkolnego. Prace uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego należy przekazywać zgodnie z poniższym podziałem.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-10-20 12:30 / 4880    K. Zaremba

dla dyrektorów i samorządów „Doradztwo zawodowe. Od diagnozy do ewaluacji. Praktyczne wsparcie kadry szkół gimnazjalnych”
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, że od 20 października br. rozpoczynają się szkolenia: „Doradztwo zawodowe. Od diagnozy do ewaluacji. Praktyczne wsparcie kadry szkół gimnazjalnych” organizowane przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-20 12:29 / 4882    M. Bazelak

dla nauczycieli Obchody Europejskiego Dnia Prawnika
W związku z ustanowieniem dnia 10 grudnia Europejskim Dniem Prawnika, Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do jednodniowego projektu edukacyjnego, polegającego na organizacji spotkań w szkołach z młodzieżą i prowadzeniu lekcji przez adwokatów i radców prawnych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-20 08:36 / 4875    K. Zaremba

dla dyrektorów i samorządów OPIEKA NAD DZIECKIEM Z CUKRZYCĄ- SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLI
Cukrzyca typu I jest jedną z najczęstszych chorób przewlekłych występujących u dzieci i młodzieży. W ostatnich dekadach obserwuje się wzrost zachorowalności na tę postać cukrzycy, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Specyfiką cukrzycy jest konieczność monitorowania poziomu glukozy, podawania insuliny, obliczania kaloryczności posiłków oraz występowanie wahań poziomu cukru we krwi.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-16 12:13 / 4861    E. Balana-Mroczkowska

dla dyrektorów i samorządów Program Erasmus+
Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” zaprasza organizacje pozarządowe i placówki oświatowe z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków w Programie Erasmus +.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-16 12:13 / 4849    E. Balana-Mroczkowska

dla dyrektorów i samorządów Wojewódzka inauguracja ,,Roku Szkoły Zawodowców” - Konferencja „Dobre kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę” ważna informacja
28 października 2014r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie odbędzie się konferencja promującą kształcenie zawodowe: „Dobre kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę”, będąca jednocześnie Wojewódzką Inauguracją „Roku Szkoły Zawodowców”. Organizatorem Konferencji jest Starostwo Powiatowe w Toruniu i Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Konferencja odbywa się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 23.10.2014 na adres: szkola@zsgronowo.edu.pl lub tel.56 6784118. W załączniku program konferencji.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-10-15 12:43 / 4862    K. Bylicki

dla dyrektorów i samorządów List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, obchody Dnia Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Tegoroczne wydarzenie będzie miało wyjątkowy, jubileuszowy charakter. W 2014 roku przypadają bowiem niezwykle ważne — zarówno dla Polski, jak i całego świata rocznice - 25. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka oraz 25 - lecie pierwszych wolnych wyborów. Także w tym roku, nieco ponad miesiąc temu, swoją przygodę z edukacją rozpoczęli sześcioletni uczniowie. Pozwólmy im zdobywać wiedzę i czerpać radość z wkroczenia w kolejny etap kształcenia.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 1 2014-10-13 07:55 / 4859    M. Bazelak

dla dyrektorów i samorządów Zaproszenie na IV Wojewódzkie Spotkanie Młodzieży w Bydgoszczy "Głos należy do Ciebie" ważna informacja
Zapraszamy serdecznie do udziału w IV Wojewódzkim Spotkaniu Samorządów Uczniowskich pt.: „Głos należy do Ciebie”. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Pasja – drogą do sukcesu”. Organizatorem spotkania jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z Muzeum Okręgowym w Toruniu. Ambasadorem tegorocznej edycji jest Krzysztof Zanussi.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-10-09 12:11 / 4838    K. Zaremba

dla dyrektorów i samorządów Przypomnienie podstawowych zasad korzystania z darmowego podręcznika ,,Nasz elementarz” ważna informacja
W związku z pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi zasad korzystania z podręczników i materiałów ćwiczeniowych w klasach pierwszych szkoły podstawowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, że Dyrektor lub nauczyciel NIE MAJĄ PRAWA żądać od rodziców pierwszoklasistów zakupu/dopłaty do materiałów ćwiczeniowych lub edukacyjnych do zajęć obowiązkowych (tablice multimedialne, karty pracy, ćwiczenia). Uczniowie mają prawo do bezpłatnego dostępu do tych materiałów. Dodatkowe informacje można znaleźć w komunikacie Ministerstwa Edukacji Narodowej Rodzicu Pierwszoklasisty, to musisz wiedzieć! http://www.men.gov.pl/index.php/1385-rodzicu-pierwszoklasisty-to-musisz-wiedziec, który zawiera przypomnienie podstawowych zasad korzystania z darmowego podręcznika ,,Nasz elementarz”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-08 10:07 / 4825    K. Bylicki


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2014 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl