strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Działania szkoły na rzecz bezpieczeństwa

Podnoszenie jakoœci kształcenia

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
dla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

dla nauczycieli Zaproszenie na Profilaktyczny Festiwal Teatralny „poPaTrz”
Pomysł przedsięwzięcia „Profilaktyczny Festiwal Teatralny” narodził się w 2009 roku jako idea mająca zintegrować młodzieżowe grupy aktorskie, poszukujące na scenie nie tylko doznań estetycznych, ale także możliwości wpływania na rzeczywistość. Nazwa „poPaTrz” została nadana Festiwalowi, aby zaznaczyć konieczność uważnego patrzenia na problem uzależnień i ważność przekazu scenicznego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-04-10 10:32 / 4450    K. Zaremba

dla nauczycieli Diagnoza umiejętności matematycznych uczniów szkół podstawowych (DUMa)
Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim badaniu kompetencji matematycznych uczniów klas V „Diagnoza umiejętności matematycznych uczniów szkół podstawowych (DUMa)”. Dzięki udziałowi w badaniu nauczyciele matematyki będą mogli sprawdzić, w jakim stopniu ich uczniowie, na rok przed ukończeniem szkoły podstawowej, spełniają wymagania nowej podstawy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-04-07 12:47 / 4456    K. Zaremba

dla nauczycieli Ogłoszenie o naborze na stanowiska nauczycieli w Szkole Europejskiej w Brukseli i w Szkole Europejskiej w Luksemburgu
Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nabór na stanowiska nauczycieli w Szkole Europejskiej w Brukseli (Bruksela I) i w Szkole Europejskiej w Luksemburgu (Luksemburg I).
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2014-04-07 09:53 / 4449    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli Letnie stypendia w Belgii dla nauczycieli romanistów
Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela, Ambasada Belgii w Warszawie zapraszają do skorzystania ze stypendium letniego dla nauczycieli na Uniwersytecie katolickim w Louvain-la-Neuve. Szkolenie przeznaczone jest dla romanistów lub osób przygotowujących się do zawodu nauczyciela języka francuskiego (znajomość języka francuskiego na minimalnym poziomie B2). Celem szkolenia w Belgii jest doskonalenie znajomości języka francuskiego oraz dydaktyki nauczania FLE.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-04-04 10:54 / 4452    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli Szkolenie Kompetencje różnojęzyczne i międzykulturowe w polskiej szkole: wyznaczniki i materiały dydaktyczne - projekt FREPA
Wydział Rozwoju Kompetencji Językowych Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie zaprasza na szkolenie „Kompetencje różnojęzyczne i międzykulturowe w polskiej szkole: wyznaczniki i materiały dydaktyczne - projekt FREPA”, które odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2014 w Sulejówku. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi narzędziami, proponowanymi przez Radę Europy, dotyczącymi międzykulturowości i różnojęzyczności.
Szkolenie będę prowadzić między innymi eksperci z Europejskiego Centrum Języków Nowożytnych w Grazu, Anna Schroeder-Sura i Michel Candelier.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-04-03 09:00 / 4437    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli III edycja programu "Sztuka Wyboru" - zaproszenie do udziału
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zaprasza do udziału III edycji programu pod nazwą „Sztuka wyboru”. Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. "Sztuka wyboru" to program profilaktyczno-edukacyjny, którego celem jest ograniczanie negatywnych zjawisk oraz ich skutków, występujących w środowisku młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Realizacja przedsięwzięcia została zaplanowana na kilka najbliższych lat, z uwagi na wieloaspektowość problemu. Tegoroczna edycja programu pn. „Nie kliknij w przestępstwo” jest ukierunkowana na przeciwdziałanie nadużywaniu i uzależnieniu od komputera oraz internetu, a także związanej z tym problematyce przestępczości wśród nieletnich. W załączeniu: list Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy oraz dokumenty niezbędne szkołom, aby mogły przystąpić do projektu
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 10 2014-04-01 15:47 / 4427    A. Borysiak

dla nauczycieli Projekt edukacyjny „Młodzi głosują”
Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Młodzi głosują- wybory do Parlamentu Europejskiego 2014”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-03-25 11:36 / 4415    K. Zaremba

dla nauczycieli Konferencja dla nauczycieli w ramach programu „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty uprzejmie informuje, że 28 marca 2014 r. — w ramach porozumienia z Centrum Onkologii im. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy — odbędzie się konferencja dla nauczycieli w ramach programu „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-03-18 12:08 / 4332    M. Bazelak

informacje ogólne Zaproszenie na Gale Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-03-14 14:57 / 4384    K. Zaremba

dla nauczycieli VIII edycja nagrody dla nauczycieli im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”
Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej organizują VIII edycję nagrody dla nauczycieli im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, przyznawanej za działalność edukacyjną na rzecz tolerancji, poszanowania innych i zaangażowania w sprawy społeczności lokalnych. Nagroda przyznawana jest od 2006 roku, a jej pierwszych laureatów wybrała sama Irena Sendlerowa.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-03-13 08:34 / 4371    K. Zaremba


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2014 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl