strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
dla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

informacje ogólne Ostateczny podział na komisje rejonowe Wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjum ważna informacja
Zgodnie z Regulaminem ogólnym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w województwie kujawsko - pomorskim rozdział 3 punkt 8.3. Obszar działania komisji rejonowych może ulec zmianie po ogłoszeniu wyników etapu szkolnego. Informacja o zmianach opublikowana zostanie na stronie Kuratorium Oświaty, ostateczny podział na komisje rejonowe następuje po opublikowaniu wyników etapu szkolnego. Prace uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego należy przekazywać zgodnie z poniższym podziałem.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-10-23 13:48 / 4880    K. Zaremba

dla dyrektorów i samorządów Wykaz szkół zakwalifikowanych do udziału w IV Wojewódzkim Spotkaniu Młodzieży w Toruniu "Głos należy do Ciebie" ważna informacja
Wykaz szkół zakwalifikowanych do udziału w IV Wojewódzkim Spotkaniu Samorządów Uczniowskich pt.: „Głos należy do Ciebie”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-10-23 13:33 / 4893    K. Zaremba

dla dyrektorów i samorządów Zaproszenie na IV Wojewódzkie Spotkanie Młodzieży w Toruniu "Głos należy do Ciebie" ważna informacja
Zapraszamy serdecznie do udziału w IV Wojewódzkim Spotkaniu Samorządów Uczniowskich pt.: „Głos należy do Ciebie”. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Pasja – drogą do sukcesu”. Organizatorem spotkania jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z Muzeum Okręgowym w Toruniu. Ambasadorem tegorocznej edycji jest Krzysztof Zanussi.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-10-23 09:40 / 4838    K. Zaremba

dla nauczycieli Obchody Europejskiego Dnia Prawnika
W związku z ustanowieniem dnia 10 grudnia Europejskim Dniem Prawnika, Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do jednodniowego projektu edukacyjnego, polegającego na organizacji spotkań w szkołach z młodzieżą i prowadzeniu lekcji przez adwokatów i radców prawnych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-20 08:36 / 4875    K. Zaremba

dla dyrektorów i samorządów Wojewódzka inauguracja ,,Roku Szkoły Zawodowców” - Konferencja „Dobre kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę” ważna informacja
28 października 2014r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie odbędzie się konferencja promującą kształcenie zawodowe: „Dobre kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę”, będąca jednocześnie Wojewódzką Inauguracją „Roku Szkoły Zawodowców”. Organizatorem Konferencji jest Starostwo Powiatowe w Toruniu i Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Konferencja odbywa się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 23.10.2014 na adres: szkola@zsgronowo.edu.pl lub tel.56 6784118. W załączniku program konferencji.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-10-15 12:43 / 4862    K. Bylicki

dla dyrektorów i samorządów Przypomnienie podstawowych zasad korzystania z darmowego podręcznika ,,Nasz elementarz” ważna informacja
W związku z pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi zasad korzystania z podręczników i materiałów ćwiczeniowych w klasach pierwszych szkoły podstawowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, że Dyrektor lub nauczyciel NIE MAJĄ PRAWA żądać od rodziców pierwszoklasistów zakupu/dopłaty do materiałów ćwiczeniowych lub edukacyjnych do zajęć obowiązkowych (tablice multimedialne, karty pracy, ćwiczenia). Uczniowie mają prawo do bezpłatnego dostępu do tych materiałów. Dodatkowe informacje można znaleźć w komunikacie Ministerstwa Edukacji Narodowej Rodzicu Pierwszoklasisty, to musisz wiedzieć! http://www.men.gov.pl/index.php/1385-rodzicu-pierwszoklasisty-to-musisz-wiedziec, który zawiera przypomnienie podstawowych zasad korzystania z darmowego podręcznika ,,Nasz elementarz”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-08 10:07 / 4825    K. Bylicki

dla nauczycieli Program edukacji obywatelskiej młodzieży: "Gramy w Radę, damy radę"
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy serdecznie zachęca do włączenia się w aktywne kształtowanie polityki młodzieżowej w polskich gminach i miastach. Przedstawiamy Państwu innowacyjny program edukacji obywatelskiej młodzieży: „Gramy w Radę, damy radę”. Zaangażowali się w niego wójtowie, burmistrzowie, radni , nauczyciele, pedagodzy, animatorzy i młodzież z trzydziestu gmin w trzech województwach. Osoby te postanowiły działać lokalnie i zagrały w Radę.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-08 08:08 / 4834    K. Zaremba

dla nauczycieli Projekt systemowy "Odkrywamy planety – zajęcia z kompetencji kluczowych"
W dniu 2 września 2014 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął do realizacji projekt pn. „Odkrywamy planety – zajęcia z kompetencji kluczowych”. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia jakości procesu nauczania poprzez stworzenie lub zmodyfikowanie programów rozwojowych 30 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego o innowacyjne zajęcia z zakresu kompetencji kluczowych dla uczniów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-07 11:02 / 4827    K. Zaremba

dla nauczycieli Młodzieżowy Parlament Europejski
Młodzieżowy Parlament Europejski to grupa nieformalna, otwarta na aktywnych, młodych ludzi, którzy są zainteresowani szeroko pojętą tematyką unijną i międzynarodową. Spotkania MPE odbywają się dwa razy w miesiącu na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w godzinach popołudniowych. Zwykle mają one postać dyskusji czy pracy w grupach, różnią się zatem od szkolnych lekcji. Sala, w której odbywają się spotkania jest wyposażona w niezbędny sprzęt multimedialny.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-10-07 11:01 / 4826    K. Zaremba

dla nauczycieli Projekt "Wsparcie dla zwalnianych z oświaty w województwie kujawsko-pomorskim"
Projekt "Wsparcie dla zwalnianych z oświaty w województwie kujawsko-pomorskim"
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-10-01 08:00 / 4814    M. Bazelak


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2014 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl