strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
dla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

dla dyrektorów i samorządów V edycja akcji „Wypadki na drogach - porozmawiajmy”
Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” realizuje V jubileuszową edycję ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Tematem tegorocznej kampanii będzie ,,widoczność w ruchu drogowym”. Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie organizatora: www.drogaibezpieczenstwo.org.pl. W załączeniu list Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w sprawie udziału w akcji: „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-12-16 13:21 / 5063    K. Bylicki

dla dyrektorów i samorządów Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
10 grudnia – to dzień, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Data związana jest z rocznicą podpisania w 1948 r. przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka – dokumentu, który stał się źródłem międzynarodowych aktów chroniących prawa człowieka.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-12-05 10:19 / 5020    K. Zaremba

dla nauczycieli "Czwartek dla nauczycieli" w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, że 18 grudnia w godz. 14.30-16.00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu (ul. Władysława Łokietka) odbędzie się ostatni w tym roku (bezpłatny) "Czwartek dla nauczycieli"
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-12-05 10:18 / 5021    M. Bazelak

dla nauczycieli Warsztaty wielokulturowe dla szkół
W dniach 8-19 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędą się specjalne zajęcia wielokulturowe dla szkół dotyczące kalendarza żydowskiego. Świat pełen jest różnorodności: kultur i stylów życia, języków, religii i narodowości. Edukacja międzykulturowa uczy czerpania z tej różnorodności, rozumienia jej, otwierania się na nią. Wielość kultur to nie zagrożenie, lecz bogactwo, którego posiadaczem może być każdy. W tym duchu utrzymane są wszystkie zajęcia wielokulturowe dla szkół, które organizowane są w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-12-05 10:17 / 5022    M. Bazelak

dla nauczycieli Kampania Polskiej Akcji Humanitarnej "Niosę Pomoc"
Polska Akcja Humanitarna rusza z naborem do trzeciej już kampanii edukacyjnej „Niosę Pomoc” kierowanej do wszystkich szkół i placówek oświatowych w Polsce. Celem Kampanii jest promowanie zaangażowania i odpowiedzialności na rzecz innych. Nasza kampania jest więc również o tym, jak mądrze pomagać, kiedy i przez kogo udzielana jest pomoc humanitarna i na jakich zasadach. Szkoły mają możliwość konkretnego włączenia się w działania PAH, dzięki którym dzieci i dorośli - ofiary konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych mogą odzyskać godne warunki życia.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-12-05 10:08 / 5033    K. Zaremba

dla nauczycieli Projekt „Akademia dla Młodych”
Projekt „Akademia dla Młodych” realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Poza szkoleniami on-line, podzielonymi na materiały odpowiednie dla młodzieży w wieku 14-19 lat, 19+ oraz dla nauczycieli, prowadzone będą także warsztaty z trenerami dla nauczycieli, którzy w praktyce zaprezentują, jak rozwijać kluczowe kompetencje wśród uczniów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-12-05 10:08 / 5002    K. Zaremba

informacje ogólne Ostateczny podział na komisje rejonowe Wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjum ważna informacja
Zgodnie z Regulaminem ogólnym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w województwie kujawsko - pomorskim rozdział 3 punkt 8.3. Obszar działania komisji rejonowych może ulec zmianie po ogłoszeniu wyników etapu szkolnego. Informacja o zmianach opublikowana zostanie na stronie Kuratorium Oświaty, ostateczny podział na komisje rejonowe następuje po opublikowaniu wyników etapu szkolnego. Prace uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego należy przekazywać zgodnie z poniższym podziałem.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-12-02 09:33 / 4880    K. Zaremba

informacje ogólne Konkurs dla dzieci i młodzieży „Błyskotliwi”
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy, dotyczący noszenia elementów odblaskowych. Celem akcji „Błyskotliwi” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2014-11-28 11:49 / 5004    K. Zaremba

dla nauczycieli Innowacyjne, kompletne materiały i programy nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych z bloku Historia i społeczeństwo oraz Przyroda
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza do zapoznania się i skorzystania z bezpłatnych, innowacyjnych i kompletnych materiałów i programów nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych z bloku Historia i społeczeństwo oraz Przyroda.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-11-25 11:05 / 4998    E. Balana-Mroczkowska

dla nauczycieli Informacja o rekrutacji do projektu Audio-wolontariat
Celem projektu pn. „Audio-wolontariat” jest zwiększenie do 30.04.2016 świadomości i aktywności obywatelskiej 180 uczniów z 12 szkół w wyniku udziału w nowoczesnym, długoterminowym wolontariacie na rzecz niewidomych. W czasie trwania projektu uczniowie poznają bariery utrudniające niewidomym dostęp do edukacji. Udział w projekcie bezsprzecznie wpłynie na większą akceptację problematyki niepełnosprawności oraz chęć niesienia pomocy osobom słabszym i dyskryminowanym. Projekt zwiększy także integrację społeczną uczniów niewidomych i widzących, co w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-11-19 13:35 / 4982    K. Zaremba


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2014 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl