strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
dla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

dla nauczycieli Akcja społeczno- edukacyjna „Żonkile”
19 kwietnia 2016 roku będziemy obchodzić 73. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim- bohaterskiego zrywu garstki bojowników żydowskich walczących o godność. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno- edukacyjną „Żonkile”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-02-11 10:47 / 6150    E. Balana-Mroczkowska

dla nauczycieli MILION OŚWIADCZEŃ WOLI NA 50-LECIE PIERWSZEGO POLSKIEGO PRZESZCZEPIENIA
MILION OŚWIADCZEŃ WOLI NA 50-LECIE PIERWSZEGO POLSKIEGO PRZESZCZEPIENIA (26 STYCZNIA 2016) NIEZWYKŁE WYZWANIE MŁODZIEŻY Z KAMPANII DRUGIE ŻYCIE Z KUJAWSKO-POMORSKIEGO.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-02-09 14:52 / 6143    E. Balana-Mroczkowska

dla nauczycieli Apel do wszystkich organizatorów 44. Grudziądzkich Dni Kopernikowskich
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu zaprasza wszystkie placówki edukacyjne, kulturalne z Grudziądza i okolic do przyłączenia się do 44. Grudziądzkich Dni Kopernikowskich. Propozycja włączenia projektu do działań zbiorowych realizowanych w ramach obchodów powinna zawierać: nazwę organizatora, tytuł przedsięwzięcia, miejsce planowanej imprezy, datę i godzinę, wiek odbiorców. Nadesłane propozycje placówek (po spełnieniu w/w kryteriów) będą promowały obchody upamiętniające pobyt 22 marca 1522 r. w Grudziądzu, Mikołaja Kopernika i publiczne wygłoszenie traktatu „O szacunku monety”. Zgłoszenia prosimy przesłać do 8 lutego 2016 r. na adres: planetarium.grudziądz@gmail.com
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-01-28 13:34 / 6112    D. Szymańska-Al Samarrai

dla nauczycieli Dzień Bezpiecznego Internetu - 9 lutego 2016 r.
Z Inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który ma na celu zwrócenie uwagi na korzyści i zagrożenia wynikające z postępu technologicznego związanego z rozwojem Internetu i technologii mobilnych. W Polsce organizacji działań 9 lutego br. podjęła się Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicką Sieć Komputerowa (NASK). Organizatorzy DBI zachęcają szkoły, stowarzyszenia i fundacje, firmy oraz osoby fizyczne do wspierania przedsięwzięć mających na celu bezpieczeństwo młodych internautów. Zgłoszenia happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów należy dokonać na stronie: http://www.saferinternet.pl/pl/inicjatywydbi-2016
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-01-20 15:21 / 6072    D. Szymańska-Al Samarrai

dla nauczycieli Aplikacja mobilna – Rozmówki polsko-niemieckie do pobrania dla uczniów i nauczycieli
Fundacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zachęca do pobrania nowej aplikacji mobilnej „Rozmówki polsko-niemieckie”. Aplikacja zawiera bogaty zasób słownictwa, przydatne zwroty w życiu codziennym, pliki dźwiękowe pomagające udoskonalić wymowę, ciekawostki na temat Niemiec. Aplikacja do pobrania z Google Play i AppStore.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-01-18 12:25 / 6069    D. Szymańska-Al Samarrai

dla rodziców i uczniów Wypoczynek - terroryzm ważna informacja
W związku z możliwością wystąpienia zagrożeń zamachami terrorystycznymi w wielu krajach na świecie, w tym także w krajach europejskich, a także mając na względzie dążenie do zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas organizowanych wyjazdów za granicę w formie wycieczek lub wypoczynku, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, iż na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce „Wypoczynek” znajduje się wiele istotnych informacji dotyczących organizacji różnych form turystyki i krajoznawstwa oraz wypoczynku, w tym również form organizowanych poza granicami kraju.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-01-04 13:28 / 6039    S. Klich

dla nauczycieli Niezwykła lekcja w Poznaniu - lepiej rozmawiać zamiast „nauczać”!
Edukacja Globalna – Efekt Domina to projekt edukacyjny Kulczyk Foundation, który wykorzystuje za podstawę cykl telewizyjny „Efekt Domina” prezentujący działania społeczne, infrastrukturalne fundacji na całym świecie. Już w listopadzie do szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce trafiły specjalne przesyłki zawierające pakiety materiałów przeznaczone dla nauczycieli i uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej i klas 1–3 gimnazjum. Scenariusze mogą być realizowane na lekcjach wychowawczych, lekcjach wiedzy o społeczeństwie, a także w ramach bloku między przedmiotowego lub zajęć dodatkowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2015-12-30 09:48 / 6035    M. Bazelak

dla nauczycieli Cyfrowa wyprawka w każdej szkole i bibliotece
Fundacja Panoptykon uruchomiła przedsięwzięcie pod nazwą „Cyfrowa wyprawka w każdej szkole i bibliotece” adresowane do osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. W akcji edukacyjnej mogą brać udział nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy, bibliotekarze, którzy chcą w szkole lub bibliotece uczyć jak bezpiecznie i świadomie korzystać z Internetu i nowych technologii. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia otrzymują przewodnik – Wychowanie do życia w cyfrowym świecie wraz ze scenariuszami zajęć dla uczniów i rodziców. Autorzy najciekawszych relacji z przeprowadzonych zajęć zostaną zaproszeni na warsztaty na temat bezpiecznego i świadomego korzystania z nowych technologii. Szczegóły akcji edukacyjnej: fundacja@panoptykon.org
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2015-12-24 10:21 / 6029    D. Szymańska-Al Samarrai

dla dyrektorów i samorządów Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną "Wybieram zdrowie - wybieram życie" ważna informacja
Pani Jolanta Metkowska - p.o. Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Pani Małgorzata Błaszkiewicz - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu zapraszają do udziału w wojewódzkim konkursie profilaktycznym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną „Wybieram zdrowie – wybieram życie”. Warunki i zasady udziału w konkursie pn. „Wybieram zdrowie – wybieram życie” określa załączony regulamin. Konkurs na plakat lub folder profilaktyczny jest organizowany w ramach działań wzmacniających bezpieczeństwo dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w województwie kujawsko pomorskim.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2015-12-21 12:30 / 5940    A. Borysiak

dla nauczycieli Projekt „Rakoobrona 2015/2016” „Rakoobrona”
„Rakoobrona” to ogólnopolska kampania informacyjno- edukacyjna, skierowana do osób młodych w wieku 14-19 lat. Celem kampanii jest wczesna profilaktyka przeciwnowotworowa, zwracająca uwagę na czynniki, które bezpośrednio zwiększają ryzyko zachorowania na raka.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2015-12-17 08:15 / 5994    E. Balana-Mroczkowska


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2016 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl