strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
dla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

dla nauczycieli Projekt edukacyjny „Szkoła Wyborów”
Celem projektu edukacyjnego „Szkoła Wyborów” jest promocja praw człowieka, umacnianie wartości demokratycznych i praworządności a także popularyzacja postaw obywatelskich.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2015-01-20 09:11 / 5091    E. Balana-Mroczkowska

dla nauczycieli Zaproszenie na „Noc Biologów”
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie zaprasza na „Noc Biologów”. To już trzecia edycja imprezy edukacyjnej, przeznaczonej dla dzieci i młodzieży z naciskiem na młodzież licealną.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-12-23 10:00 / 5073    E. Balana-Mroczkowska

dla nauczycieli Praca dla nauczycieli polonistów i nauczania początkowego do pracy dydaktycznej za granicą w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji
Ośrodek Rozwoju Edukacji za Granicą prowadzi rekrutację nauczycieli polonistów i nauczania początkowego do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2015/1016 do krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-12-23 08:09 / 5067    E. Balana-Mroczkowska

dla dyrektorów i samorządów V edycja akcji „Wypadki na drogach - porozmawiajmy”
Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” realizuje V jubileuszową edycję ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Tematem tegorocznej kampanii będzie ,,widoczność w ruchu drogowym”. Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie organizatora: www.drogaibezpieczenstwo.org.pl. W załączeniu list Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w sprawie udziału w akcji: „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-12-16 13:21 / 5063    K. Bylicki

dla dyrektorów i samorządów Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
10 grudnia – to dzień, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Data związana jest z rocznicą podpisania w 1948 r. przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka – dokumentu, który stał się źródłem międzynarodowych aktów chroniących prawa człowieka.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-12-05 10:19 / 5020    K. Zaremba

dla nauczycieli "Czwartek dla nauczycieli" w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, że 18 grudnia w godz. 14.30-16.00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu (ul. Władysława Łokietka) odbędzie się ostatni w tym roku (bezpłatny) "Czwartek dla nauczycieli"
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-12-05 10:18 / 5021    M. Bazelak

dla nauczycieli Warsztaty wielokulturowe dla szkół
W dniach 8-19 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędą się specjalne zajęcia wielokulturowe dla szkół dotyczące kalendarza żydowskiego. Świat pełen jest różnorodności: kultur i stylów życia, języków, religii i narodowości. Edukacja międzykulturowa uczy czerpania z tej różnorodności, rozumienia jej, otwierania się na nią. Wielość kultur to nie zagrożenie, lecz bogactwo, którego posiadaczem może być każdy. W tym duchu utrzymane są wszystkie zajęcia wielokulturowe dla szkół, które organizowane są w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-12-05 10:17 / 5022    M. Bazelak

dla nauczycieli Kampania Polskiej Akcji Humanitarnej "Niosę Pomoc"
Polska Akcja Humanitarna rusza z naborem do trzeciej już kampanii edukacyjnej „Niosę Pomoc” kierowanej do wszystkich szkół i placówek oświatowych w Polsce. Celem Kampanii jest promowanie zaangażowania i odpowiedzialności na rzecz innych. Nasza kampania jest więc również o tym, jak mądrze pomagać, kiedy i przez kogo udzielana jest pomoc humanitarna i na jakich zasadach. Szkoły mają możliwość konkretnego włączenia się w działania PAH, dzięki którym dzieci i dorośli - ofiary konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych mogą odzyskać godne warunki życia.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-12-05 10:08 / 5033    K. Zaremba

dla nauczycieli Projekt „Akademia dla Młodych”
Projekt „Akademia dla Młodych” realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Poza szkoleniami on-line, podzielonymi na materiały odpowiednie dla młodzieży w wieku 14-19 lat, 19+ oraz dla nauczycieli, prowadzone będą także warsztaty z trenerami dla nauczycieli, którzy w praktyce zaprezentują, jak rozwijać kluczowe kompetencje wśród uczniów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2014-12-05 10:08 / 5002    K. Zaremba

informacje ogólne Ostateczny podział na komisje rejonowe Wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjum ważna informacja
Zgodnie z Regulaminem ogólnym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w województwie kujawsko - pomorskim rozdział 3 punkt 8.3. Obszar działania komisji rejonowych może ulec zmianie po ogłoszeniu wyników etapu szkolnego. Informacja o zmianach opublikowana zostanie na stronie Kuratorium Oświaty, ostateczny podział na komisje rejonowe następuje po opublikowaniu wyników etapu szkolnego. Prace uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego należy przekazywać zgodnie z poniższym podziałem.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-12-02 09:33 / 4880    K. Zaremba


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2015 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl