strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktdla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » E-materiały dla nauczycieli i uczniów

dla nauczycieli Bezpłatne lekcje WF do wykonywania w domu
Sieć klubów fitness „Xtreme Fitness Gyms” zaprasza nauczycieli wychowania fizycznego do wykorzystania bezpłatnych lekcji WF do wykonywania w domu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-04-22 07:16 / 10138    A. Nicpoń

dla nauczycieli Kampania edukacyjna Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej - „Cash Lajf Balans”
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza szkoły do korzystania z materiałów powstałych na rzecz kampanii edukacyjnej „Cash Lajf Balans”, której celem jest promowanie wśród uczniów w wieku 15-19 lat postaw przedsiębiorczych i przybliżanie podstaw biznesu oraz zaznajomienie młodzieży z ofertą Funduszy Europejskich na start i rozwój biznesu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-04-15 09:24 / 10123    A. Wnorowski

dla nauczycieli Dobre sposoby na mikroby - SCENARIUSZ ZAJĘĆ „Młodzież w czasie pandemii COVID-19”
W związku z panującą od roku w kraju epidemią COVID-19, Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy podjął kolejne działanie w ramach interwencji nieprogramowej pn. „Dobre sposoby na mikroby”. W ramach tej inicjatywy został przygotowany scenariusz zajęć dydaktycznych pn. „Młodzież w czasie pandemii COVID-19”, który został skonsultowany ze specjalistami Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W oparciu o załączony materiał zajęcia mogą być prowadzone przez nauczycieli biologii lub wychowawców w klasach IV-VIII szkół podstawowych. Materiały w załączeniu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 9 2021-04-15 08:29 / 10083    A. Borysiak

dla nauczycieli Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów
Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-01-18 10:13 / 9933    M. Bazelak

dla nauczycieli Zajęcia online "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka"
Główny Inspektorat Transportu Drogowego od wielu lat realizuje w placówkach oświatowych projekt edukacyjny "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Projekt opracowano z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Zajęcia w formie bezpośrednich spotkań oraz narzędzia edukacyjne zostały dostosowane do dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2020-12-16 12:39 / 9901    A. Nicpoń

dla nauczycieli Program edukacyjny Fundacji Imperio
Fundacja Imperio zaprasza uczniów do udziału w projekcie mającym na celu poszerzenie wiedzy i inspirację rozwoju młodych ludzi.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2020-12-02 09:28 / 9873    A. Wnorowski

dla nauczycieli Laboratorium Filmowe VOD
Laboratorium Filmowe VOD to bezpłatna platforma VOD z ambitnym kinem dla dzieci i młodzieży. Ideą, która przyświeca twórcom Laboratorium Filmowego, jest popularyzowanie wartościowych treści edukacyjnych. Portal zawiera nie tylko wyselekcjonowane krótkie metraże dla młodej publiczności, ale również treści metodyczne i źródła wiedzy. Udostępnione na platformie filmy były prezentowane i nagradzane podczas pięciu edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. Tworzone są przez profesjonalistów z całego świata i dedykowane młodej widowni. Wszystko to w jednym miejscu, bez konieczności szukania dostępu do danych tytułów w sieci, bez obowiązku planowania seansu i bez wychodzenia z domu. To kompleksowe, intuicyjne, w pełni darmowe i pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2020-11-27 08:54 / 9867    A. Borysiak

dla nauczycieli Program edukacyjny "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka"
Zachęcamy do zapoznania się z programem edukacyjnym „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”, dostępnym na multimedialnej platformie edukacyjnej pod adresem: edukacja.bezpieczniki.tauron.pl.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2020-10-21 15:21 / 9789    A. Koziołkiewicz

dla nauczycieli Rozpoczął się Powszechny Spis Rolny
Wraz z rokiem szkolnym – 1 września 2020 roku - rozpoczął się Powszechny Spis Rolny (PSR), który potrwa do 30 listopada 2020 roku. Na ten czas pracownicy statystyki publicznej zaplanowali szereg działań promocyjnych, które są stopniowo realizowane. Jednym z takich działań jest promocja PSR wśród nauczycieli oraz uczniów. Na stronie www.spisrolny.gov.pl w zakładce „Materiały edukacyjne” znajdują się kolorowanki dla najmłodszych, gry dotyczące Spisu Rolnego oraz gry przybliżające wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych i starszych dzieci. Ponadto zespół GUS z myślą o nauczycielach przygotował zestaw scenariuszy, oraz materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych – przedszkoli, klas I-III, IV-VI, VII-VIII. Zapraszamy do skorzystania z oferty GUS.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2020-10-20 13:58 / 9782    A. Borysiak

dla nauczycieli Fundacja Uniwersytet Dzieci
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych projektach edukacyjnych dla nauczycieli. Oprócz ciekawych pomysłów na zajęcia, projekt daje dodatkowe korzyści: materiały metodyczne do wykorzystania w szkole, wykłady online, narzędzia do rozwijania kreatywności dzieci. Rekrutacja do projektów trwa do kwietnia 2021. Dodatkowo zapraszamy nauczycieli na konferencję “Inspiruję do nauki i rozwoju” online, która odbędzie się 16 i 17 października br.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2020-10-13 15:14 / 9758    A. Borysiak


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5     starsze informacje >>>
© Copyright 2021 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl