strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktdla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

dla nauczycieli Zaproszenie na wirtualny spacer po gmachu Ministerstwa Finansów
Ministerstwo Finansów, z myślą o wszystkich osobach, które interesują się historią i architekturą przygotowało wirtualny spacer po swojej siedzibie. Wnętrza budynku nie są znane szerokiemu gronu, bo nie jest on na co dzień dostępny dla zwiedzających. Gmach Ministerstwa Finansów przy ul. Świętokrzyskiej 12 został wpisany do rejestru zabytków w 2012 r. Ten okazały budynek kryje śmiałe połączenia stylów. Odzwierciedla zarówno odwagę architektów, jak i czasy, w których powstał. Łączy to, co w latach 50. mogło wydawać się niemożliwe do połączenia: okazałość, rozmach, funkcjonalność i piękno w jednym. Budynek Ministerstwa Finansów pełni kila funkcji. Jest miejscem pracy, urzędem, ale i unikalnym zabytkiem na mapie Warszawy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-04-22 07:23 / 10139    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój Pamiętnik”
Zapraszamy do udziału w XV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Pamiętnik” pod hasłem „KOPIUJ MISTRZA!”, organizowanym przez Galerię im. Sleńdzińskich w Białymstoku oraz objętym Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-04-21 11:54 / 10137    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli „Program Edukacyjny Aktywni Błękitni – Dzień Ziemi – konkurs #WodyToNieŚmietnik”
Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zaprasza uczniów szkół podstawowych z programu Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie do udziału w konkursie na komiks lub reportaż pod hasłem: #WodyToNieŚmietnik.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-04-16 11:58 / 10131    J. Jendykiewicz-Owczarek

informacje ogólne Ministerstwa Edukacji i Nauki ogłasza konkurs na stanowisko nauczyciela w zagranicznych placówkach oświatowych
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłasza konkurs na stanowisko nauczyciela w zagranicznych placówkach oświatowych według programów nauczania obowiązujących w Szkołach Europejskich.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2021-04-14 10:11 / 10118    S. Koniczyński

dla nauczycieli Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny „(Pod)różne historie - O podróżach w pandemii”
Zapraszamy dzieci i młodzież z Polski do udziału w konkursach fotograficznym i literackim „(Pod)różne historie”. W tegorocznej edycji tematyka konkursów dotyczy podróży w rzeczywistości dotkniętej pandemią. Nadesłane prace powinny przedstawiać przeżycia, refleksje czy spostrzeżenia uczestników. Podróż może być tu pojmowana sensu stricte jako wyprawa zrealizowana w okresie pandemii przy wszystkich wynikających z sytuacji ograniczeniach lub też opis wędrówki symbolicznej – metafizycznej, podróży marzeń przeżytej w wyobraźni, w czasie, podążaniu w głąb samego siebie, poszukiwaniu „nowych lądów” w czasie ograniczeń.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2021-04-12 11:49 / 10115    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli Projekt "Kreatorzy Sukcesu"
Projekt "Kreatorzy Sukcesu" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, a realizowany przez Centrum Samorządności i Regionalizmu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-04-08 14:14 / 10109    K. Mikulski

dla rodziców i uczniów Ogólnopolska akcja NFZ „Środa z Profilaktyką”
„Środa z Profilaktyką” to cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia poświęcona profilaktyce chorób i promocji zdrowia.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-04-07 14:15 / 10107    E. Balana-Mroczkowska

dla nauczycieli Praca dla nauczyciela - Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą poszukuje kandydata do pracy na stanowisko nauczyciela konsultanta
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą poszukuje kandydata do pracy na stanowisko nauczyciela konsultanta w zakresie języka polskiego/języka polskiego jako obcego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-03-31 12:09 / 10102    S. Koniczyński

dla nauczycieli „Podatki. To się opłaca!” Startuje 7 edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni”.
„Finansoaktywni” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów.
Tegoroczna – już VII – edycja skierowana jest do uczniów 5 - 8 klas szkół podstawowych, a jej misja brzmi: „Podatki. To się opłaca”.
Uczniowie dowiedzą się między innymi, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Poznają także rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. Przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki.
Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 17 maja 2021 roku. Zestawy edukacyjne będą dostępne wyłącznie online.
Szczegóły programu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej organizatora.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-03-26 10:45 / 10091    J. Jendykiewicz-Owczarek

dla nauczycieli Ogólnopolski projekt pn. "Kampania Kolejowe ABC"
Oferta edukacyjna w ramach projektu "Kampania Kolejowe ABC" została uzupełniona o zajęcia prowadzone w formie online. Urząd Transportu Kolejowego prowadzi liczne działania promujące bezpieczeństwo oraz właściwe postawy wśród najmłodszych pasażerów kolei i uczestników ruchu drogowego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-03-23 14:27 / 10081    A. Koziołkiewicz


<<< nowsze informacje     2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  12     starsze informacje >>>
© Copyright 2021 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl