strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktinformacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Ostatnio dodane (30 dni)

dla nauczycieli „Działaj lokalnie, myśl globalnie...” - konferencja nt. edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży z wykorzystaniem narzędzi eTwinning
Zapraszamy nauczycieli na stacjonarne wydarzenie, które uwypukli działania nauczycieli i edukatorów z parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Konferencja pt. "Działaj lokalnie, myśl globalnie, czyli o oddziaływaniu edukacji środowiskowej w ramach projektów szkolnych realizowanych dzięki narzędziom platformy ESEP i współpracy nauczycieli z edukatorami z ośrodków edukacji ekologicznej parków krajobrazowych" odbędzie się dnia 14 kwietnia 2023 r. w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym w Rudzie. Zapisy odbywają się przez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona do 40, a w rekrutacji liczy się kolejność zgłoszeń, która dokonana została przez formularz zapisów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-21 10:27 / 11438    A. Borysiak

dla nauczycieli Światowy Tydzień Pieniądza
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ma przyjemność zaprosić szkoły na wszystkich etapach edukacyjnych, inne placówki oświatowo-wychowawcze, a także biblioteki publiczne do udziału w międzynarodowej kampanii z zakresu edukacji finansowej Global Money Week (GMW) - Światowy Tydzień Pieniądza. 20-26 marca 2023 roku. W ramach GMW 2023 UKNF organizuje cykl webinariów CEDUR dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli. Tematyka cyklu szkoleniowego uwzględnia m.in. zagadnienia wymienione w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia, w zakresie treści nauczania – wymogów szczegółowych dotyczących rynku finansowego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2023-03-20 12:32 / 11436    S. Koniczyński

informacje ogólne Konkurs Przyrodniczo-Techniczny "Od przyrodnika do technika"
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu organizuje czwartą edycję Konkursu Przyrodniczo-Technicznego "Od przyrodnika do technika". Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika oraz Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-20 12:28 / 11439    M. Babyszka

dla dyrektorów i samorządów Międzynarodowy Festiwal Twórczości Maryjnej Sancta Maria
Stowarzyszenie Sancta Maria w ramach Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej organizuje Konkurs Muzyczny i Konkurs Plastyczny. Zgłoszenia przyjmowane są od 13 marca 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r. Patronatem honorowym Festiwal objęli: Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Przeor Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze o. Samuel Pacholski oraz Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych o. Nikodem Kilnar.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-20 12:19 / 11433    M. Babyszka

informacje ogólne X Ogólnopolski konkurs literacki im. Anny Markowej
Studenckie Koło Naukowe Klub Humanistów przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Schola Humana zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym po raz dziesiąty konkursie, którego motto brzmi „maski”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-20 11:07 / 11443    I. Zielińska

dla dyrektorów i samorządów V edycja Programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”
Szanowni Państwo Przedstawiciele Organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w województwie kujawsko-pomorskim, uprzejmie informujemy, że w piątym roku obowiązywania programu, organy prowadzące przygotowują wnioski o udzielenie wsparcia finansowego w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2023-03-17 14:28 / 11444    R. Ciechanowski

informacje ogólne Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie – termin roztrzygnięcia
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, które napłynęły na konkurs. Liczba zgłoszeń świadczy o tym, że regionalizm obecny jest w szkołach i przedszkolach. Powołana przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Komisja Konkursowa dokona oceny przesłanych prezentacji. Rozstrzygnięcie Komisji opublikowane zostanie na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy 14 kwietnia 2023 r. Zwycięzcy konkursu zaproszeni zostaną na uroczystą galę, która odbędzie się w maju.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-17 12:52 / 11441    I. Zielińska

informacje ogólne Spot profilaktyczny pt.: „Warto żyć”
Komenda Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zaprasza do zapoznania się ze spotem profilaktycznym pt: "Warto Żyć”, ukierunkowanym na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. „Warto Żyć”, to hasło skierowane przez młodych ludzi do swoich rówieśników i nie tylko, promujących bezpieczne zachowania pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Właśnie z myślą o tej grupie użytkowników dróg powstał w KWP w Bydgoszczy spot uświadamiający jak ważna jest rozwaga, rozsądek i wyobraźnia. To młodzi ludzie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w trzech odsłonach spotu:
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-17 12:45 / 11434    A. Nicpoń

informacje ogólne Nauczyciele z Kujawsko-Pomorskiego wśród zwycięzców konkursu „Zawodowiec Roku 2022”
14 marca 2023 r. odbyła się w Hotelu Bellotto, w Warszawie, przy ul. Senatorskiej 13/15 uroczysta gala wręczenia nagród w I edycji konkursu „Zawodowiec Roku 2022”. Konkurs „Zawodowiec Roku 2022” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowana w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-17 12:19 / 11440    M. Bazelak

dla dyrektorów i samorządów Spot profilaktyczny Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy „Niewłaściwe zachowania pieszych”
Pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, ponieważ w tracie zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Kierowca może liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, czy choćby karoserię samochodu. W wielu przypadkach bezpieczeństwo pieszego zależy w dużej mierze od niego samego. Niestety często sami piesi stwarzają ryzykowne sytuacje między innymi przechodząc w miejscach niedozwolonych, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej czy korzystając z telefonu komórkowego wchodzą wprost pod nadjeżdżający samochód. Aby poprawić bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego, policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego cyklicznie prowadzą działania pn.: „Bezpieczny pieszy”. Podczas jednej z ostatnich akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy skoncentrowali się na obserwacji właśnie tej grupy użytkowników dróg i eliminowaniu ich nieprawidłowych, a także niebezpiecznych zachowań.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2023-03-14 12:38 / 11431    A. Borysiak


<<< nowsze informacje     [1]  2  3  4  5  6     starsze informacje >>>
© Copyright 2023 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl