15 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 roku Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się w uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i turniejów połączona z wręczeniem dyplomów stypendystom ministra właściwego ds. oświaty i wychowania.
W uroczystości udział wzięli p. Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, p. Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, dyrektorzy szkół, laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych i turniejów oraz ich opiekunowie i rodzice.
W Polsce organizowanych jest każdego roku ponad 60 olimpiad, większość pod patronatem towarzystw naukowych, artystycznych lub szkół wyższych.
W województwie kujawsko-pomorskim w bieżącym roku szkolnym jest ponad 240 uczniów będących laureatami lub finalistami olimpiad i turniejów. W rejonie bydgoskim 112 uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobyło 126 zwycięskich tytułów.
Najwyższe laury zdobyły następujące szkoły:
Nazwa szkoły
|
Miejsce
|
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy
|
I
|
Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy
|
III
|
I Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu
|
III
|
Każdej ze szkół za tytuł finalisty przyznawano 1 punkt, natomiast za tytuł laureata 2 punkty.
Wśród uczestników olimpiad i turniejów znaleźli się uczniowie, którzy zostali równocześnie laureatami bądź finalistami kilku olimpiad. Poza dyplomami oraz pamiątkowymi statuetkami 11 uczniów z największą liczbą tytułów laureatów i finalistów olimpiad otrzymało z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty nagrody książkowe.
Wśród nauczycieli wyróżnieni zostali opiekunowie, którzy uzyskali co najmniej 5 punktów (za tytuł finalisty przyznawano 1 pkt, natomiast za tytuł laureata 2 punkty). W uroczystości udział wzięło 75 nauczycieli - opiekunów laureatów i finalistów, w tym 6 nauczycieli - opiekunów kilku laureatów i finalistów odebrało szczególne wyróżnienia.
Wyróżnieni nauczyciele
- p. Katarzyna Sobczak - VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy;
- p. Anna Karaszewska - VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy,
- p. Marcin Chabowski - Zespół Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy;
- p. Sławomir Drelich - I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu;
- p. Marek Hauke - Zespół Szkół Budowlanych im. J. Gagarina w Bydgoszczy;
- p. Halina Głowacka - Technikum Handlowe w Bydgoszczy.
Uroczystość występami artystycznymi uświetnili wychowankowie Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy - Zespół Muzyki Dawnej CONCENTUS, pod kierunkiem p. Patrycji Cywińskiej-Gacy.
Wszystkim laureatom, finalistom, ich opiekunom oraz wyróżnionym dyrektorom szkół serdecznie gratulujemy!