strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktAktualności
Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat
2021-12-14 14:23
Rozpoczynają się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Proces szczepień został uruchomiony po pozytywnej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które świadczą o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Zaproszenie do kina na pokaz filmu „Nędzarz i madame”
2021-12-14 07:57
Zachęcamy nauczycieli oraz dyrektorów szkół do zorganizowania wyjść do kina na pokaz filmu „Nędzarz i madame”, który przedstawia artystyczną i duchową drogę powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich - Adama Chmielowskiego - twórcy, który po latach burzliwej młodości porzuca dotychczasowe życie, zostaje dla świata Bratem Albertem i przyszłym świętym. Zdjęcia kręcono między innymi w Toruniu oraz podbydgoskim Ostromecku. Więcej na temat filmu w poniższym materiale, który zawiera również scenariusz lekcji.
Ogólnopolska inauguracja Regionalnych Punktów Informacyjnych Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności
2021-12-03 12:25
25 listopada 2021 r. w Forcie Sokolnickiego Cytadeli Warszawskiej nastąpiło uroczyste otwarcie działalności Regionalnych Punktów Informacyjnych Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Przedstawicieli Regionalnych Punktów Informacyjnych przywitały Pani Alicja Pietrzak, dyrektor Biura Edukacji Szkolnej, Młodzieży i Europejskiego Korpusu Solidarności, Pani Monika Kiepuszewska-Stefaniuk, dyrektor Biura Promocji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W spotkaniu uczestniczyli Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Pani Anna Borysiak - straszy wizytator - koordynator Regionalnego Punktu Informacyjnego w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
2021-12-03 10:04
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.
"Smak świąt dla obrońców granicy"
2021-12-03 09:57
Fundacja Bezpieczny Świat i Klub Prawicy Bydgoskiej organizują akcję ,,Smak świąt dla obrońców granicy''. Zachęcamy wszystkie szkoły do wzięcia w niej udziału. Akcja polega zorganizowaniu produktów potrzebnych do pieczenia pierników i/lub na pieczeniu pierników dla żołnierzy i funkcjonariuszy stojących na straży naszej wschodniej granicy. Pierniki zostaną tam zawiezione w ostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia.
Stacjonarne seminarium programu eTwinning: Mój pierwszy projekt z Ambasadorem
2021-11-30 11:03
W dniach 26-27 listopada 2021 r. w Hotelu Copernicus w Toruniu odbyło się seminarium programu eTwinning dla nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek: Mój pierwszy projekt z ambasadorem. Seminarium zainaugurował Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, który zachęcał uczestników do aktywnego udziału i wykorzystania potencjału eTwinning "... macie Państwo w rękach niezwykłe narzędzie, które może wesprzeć waszą pracę na wielu poziomach..." W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 nauczycieli z województw mazowieckiego, śląskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
Jubileusz 10-lecia nadania imienia Mariana Rejewskiego Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy
2021-11-30 08:15
Dziesięć lat temu Rada Pedagogiczna Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy podjęła uchwałę w sprawie wniosku o nadanie placówce imienia Mariana Rejewskiego. 16 listopada 2021 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy odbyła się uroczystość jubileuszowa. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, wśród których był Pan Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Zbigniew Ostrowski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu, Pan Radosław Chmara z ramienia prezydenta miasta, Pan Wojciech Bartoszek - dyrektor Muzeum Wojsk Lądowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z Bydgoszczy, przedstawiciele kadry naukowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz pracownicy biblioteki.

<<< nowsze     1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  11     starsze >>>
!!! Ważne informacje wszystkie
informacje ogólne 2022-05-23 08:42
Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprasza uczniów klas VI-VIII na cykl bezpłatnych webinarów dot. zagrożeń w wirtualnym świecie
informacje ogólne 2022-05-13 14:36
Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2021/2022
informacje ogólne 2022-05-12 14:32
Konferencja Ogólnopolska „Edukacja w Cyfrowym wymiarze – nowy wymiar edukacji”
informacje ogólne 2022-05-12 12:12
Spotkanie z Kombatantem Armii Krajowej i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego – ppor. Włodzimierzem Korsakiem ps. "Dragon"
informacje ogólne 2022-05-11 14:55
IV Ogólnopolski Festiwal Piosenek Polskich Wykonawców lat 60. i 70. XX w. pn. "W sześciu strunach zaklęta muzyka"    
© Copyright 2022 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl