strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt




Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
dla dyrektorów i samorządów  Jesteś w dziale dla dyrektorów i samorządów » Uczeń niepełnosprawny
w szkole

2016-05-04 14:25 / 6363   A. Borysiak dla dyrektorów i samorządów
II spotkanie integracyjne uczniów województwa kujawsko-pomorskiego pod hasłem „Dostrzeż mnie – trzeźwy umysł, czyste serca”

W spotkaniu wzięło udział 77 uczestników z 25 placówek szkolnictwa specjalnego z naszego województwa. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać piosenek w wykonaniu osób z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, niepełnosprawnością intelektualną. Ich brawurowe wykonania piosenek, często ze zmienionym tekstem, by propagować hasło konkursu zaskoczyły nas wszystkich. Uczestnicy pokonali sami siebie, pokonali wszystkie stawiane im przez los przeszkody, zawstydzając w ten sposób – nas - tzw. „pełnosprawnych”.

Organizatorami spotkania byli: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz  Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu. 

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością zacni Goście: Pełnomocnik Wojewody Kujawsko – Pomorskiego do spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny Pani Aleksandra Poeplau, Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik, Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski, Wicestarosta Pani Mirosława Kucol, Wicestarosta Pan Włodzimierz Figas, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Pan Robert Gołdecki  oraz  dyrektorzy szkół i placówek województwa kujawsko-pomorskiego.

Impreza odbyła się w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.

A oto laureaci Konkursu:

W kategorii I osób z umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością intelektualną:

 

I miejsce Arkadiusz Czułczyński  z Zespołu Szkół nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Rypinie 

II miejsce Remigiusz Grzybowski z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy

III miejsce Karolina Malewska z Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy

wyróżnienie Natalia Gruszczyńska  z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie

wyróżnienie Dawid Laskowski  z Zespołu Szkół nr 5 w Rypinie

 

W kategorii II osób z lekką niepełnosprawnością intelektualną:

 

I miejsce Mateusz Krawczak  z Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu

II miejsce Adam Popowicz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach

III miejsce Weronika Chmal z Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach

wyróżnienie Oliwer Rybacki  z Zespołu Szkół im. J.Korczaka w Kcyni

wyróżnienie Dawid Burdelak  z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie

 

Nagrody Specjalne:

 

Nagrodę Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty zdobyła Barbara Szałkowska z Zespołu Szkół w Kikole za interpretację piosenki „Tato nie pij”

Nagrodę Starosty Powiatu Inowrocławskiego Furmaniak Dominik z Zespołu Szkół w Kcyni za autorską piosenkę pt. „Żałuję”

 

Nagrody Dyrektora Szkoły:

Sebastian Burchard  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy

Agnieszka Głowacka  z Zespołu Szkół nr 31 Bydgoszczy

Laureaci Złotych Biletów

Remigiusz Grzybowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy

Sebastian Burchard  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy

Arkadiusz Czułczyński  z Zespołu Szkół nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w  Rypinie

Agnieszka Głowacka  Zespół Szkół nr 31 Bydgoszczy

Adamska z Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu

Daria Załęska z Gimnazjum nr 1 Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie

 

Nagrody dla najmłodszych uczestników odebrali:

Gawrońska Kornelia  - Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich

Gawrońska Wiktoria  - Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich

Majrowska Agata - Zespół Szkól nr 14 w Bydgoszczy

Najzer Nadia - Zespół Szkól nr 14 w Bydgoszczy

Ślężak Oliwia ­ Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu

Wesołowska Wiktoria - Zespół Szkół nr 31 Bydgoszczy

 

W spotkaniu uczestniczyli:

  1. Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie
  2. Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu
  3. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielicach
  4. Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tucholi
  5. SOSWnr3 w Bydgoszczy
  6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka w Toruniu
  7. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grudziądzu
  8. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich
  9. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5  w Bydgoszczy
  10. Zespół Placówek Specjalnych w  Szerzawach
  11. Zespół Szkól nr 14 w Bydgoszczy
  12. Zespół Szkól nr 2 w Sępólnie Krajeńskim Oddział zamiejscowy Szkoła Podstawowa w Więcborku
  13. Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie
  14. Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni
  15. Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu
  16. Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
  17. Zespół Szkół nr 30 Bydgoszczy
  18. Zespół Szkół nr 31 Bydgoszczy
  19. Zespół Szkół nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w  Rypinie
  20. Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu
  21. Zespół Szkół Specjalnych w Brodnicy
  22. Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie
  23. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie
  24. Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
  25. Zespół Szkół w Kikole

Już teraz zapraszamy wszystkich za rok. Kolejny konkurs odbędzie się pod hasłem „Pokonaj siebie”.





© Copyright 2018 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl