strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
dla nauczycieli  Jesteś w dziale dla nauczycieli » Informacje bieżące

dla nauczycieli Projekt badawczy „Kapitał intelektualny powiatów polskich”
Katedra Badań Rynku i Usług Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, realizator projektu badawczego Narodowego Centrum Nauki pt. „Kapitał intelektualny powiatów polskich”, zwraca się z prośbą o udział w badaniu poprzez wypełnienie specjalnej ankiety.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-03-14 09:06 / 6244    E. Balana-Mroczkowska

dla nauczycieli Archiwalna „Urania” na tablety i smartfony – dostępna bezpłatnie
Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii informuje, że archiwalne numery czasopisma „Urania” można wygodnie przeglądać na tabletach lub smartfonach. Archiwum cyfrowe obejmuje roczniki od 1920 do 1997 roku. Archiwalne „Uranie” są pozbawione zabezpieczeń DRM w związku z powyższym można je pobierać na urządzenie i drukować dowolna liczbę stron. W załączeniu pismo Polskiego Towarzystwa Astronomicznego o szczegółach i wymaganiach sprzętowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2016-03-01 11:31 / 6204    D. Szymańska-Al Samarrai

dla nauczycieli Certyfikat European Language Label do zdobycia
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji informuje, że ruszyła piętnasta edycja konkursu European Language Label. Do udziału w przedsięwzięciu uprawnione są wszystkie typy publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, instytucji oświatowych zajmujących się kształceniem językowym i realizujących projekty edukacyjne o charakterze językowym. Celem konkursu jest promowanie nauki języków obcych na każdym etapie edukacji, szukanie nowatorskich rozwiązań służących podniesieniu umiejętności językowych, tworzenie własnych materiałów dydaktycznych wychodzących poza podstawę programową kształcenia. Aby wziąć udział w konkursie, należy opisać swoje przedsięwzięcie w serwisie https://online.frse.org.pl. Termin nadesłania prac mija 4 kwietnia 2016 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-02-19 09:48 / 6172    D. Szymańska-Al Samarrai

dla nauczycieli Komiksy ekonomiczne z zakresu wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych
Forum Obywatelskiego Rozwoju pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji zapraszają do odwiedzenia portalu www.komiksy-ekonomiczne.pl. W ciekawej formie edytorskiej i graficznej zgromadzono najlepsze prace wyłonione w trakcie VII edycji konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej. W materiałach adresowanych do uczniów i nauczycieli znajdują się opracowania w postaci komiksu dotyczące, m.in. problematyki nieefektywnego wydatkowania środków unijnych przez władze lokalne, skomplikowanego systemu podatkowego w Polsce, podnoszenia świadomości konsumenckiej. Materiały można bezpłatnie zamówić poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie: www.for.org.pl.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-02-18 10:18 / 6169    D. Szymańska-Al Samarrai

dla nauczycieli MILION OŚWIADCZEŃ WOLI NA 50-LECIE PIERWSZEGO POLSKIEGO PRZESZCZEPIENIA
MILION OŚWIADCZEŃ WOLI NA 50-LECIE PIERWSZEGO POLSKIEGO PRZESZCZEPIENIA (26 STYCZNIA 2016) NIEZWYKŁE WYZWANIE MŁODZIEŻY Z KAMPANII DRUGIE ŻYCIE Z KUJAWSKO-POMORSKIEGO.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-02-09 14:52 / 6143    E. Balana-Mroczkowska

dla nauczycieli Apel do wszystkich organizatorów 44. Grudziądzkich Dni Kopernikowskich
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu zaprasza wszystkie placówki edukacyjne, kulturalne z Grudziądza i okolic do przyłączenia się do 44. Grudziądzkich Dni Kopernikowskich. Propozycja włączenia projektu do działań zbiorowych realizowanych w ramach obchodów powinna zawierać: nazwę organizatora, tytuł przedsięwzięcia, miejsce planowanej imprezy, datę i godzinę, wiek odbiorców. Nadesłane propozycje placówek (po spełnieniu w/w kryteriów) będą promowały obchody upamiętniające pobyt 22 marca 1522 r. w Grudziądzu, Mikołaja Kopernika i publiczne wygłoszenie traktatu „O szacunku monety”. Zgłoszenia prosimy przesłać do 8 lutego 2016 r. na adres: planetarium.grudziądz@gmail.com
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-01-28 13:34 / 6112    D. Szymańska-Al Samarrai

dla nauczycieli Dzień Bezpiecznego Internetu - 9 lutego 2016 r.
Z Inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który ma na celu zwrócenie uwagi na korzyści i zagrożenia wynikające z postępu technologicznego związanego z rozwojem Internetu i technologii mobilnych. W Polsce organizacji działań 9 lutego br. podjęła się Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicką Sieć Komputerowa (NASK). Organizatorzy DBI zachęcają szkoły, stowarzyszenia i fundacje, firmy oraz osoby fizyczne do wspierania przedsięwzięć mających na celu bezpieczeństwo młodych internautów. Zgłoszenia happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów należy dokonać na stronie: http://www.saferinternet.pl/pl/inicjatywydbi-2016
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-01-20 15:21 / 6072    D. Szymańska-Al Samarrai

dla nauczycieli Aplikacja mobilna – Rozmówki polsko-niemieckie do pobrania dla uczniów i nauczycieli
Fundacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zachęca do pobrania nowej aplikacji mobilnej „Rozmówki polsko-niemieckie”. Aplikacja zawiera bogaty zasób słownictwa, przydatne zwroty w życiu codziennym, pliki dźwiękowe pomagające udoskonalić wymowę, ciekawostki na temat Niemiec. Aplikacja do pobrania z Google Play i AppStore.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-01-18 12:25 / 6069    D. Szymańska-Al Samarrai

dla rodziców i uczniów Wypoczynek - terroryzm ważna informacja
W związku z możliwością wystąpienia zagrożeń zamachami terrorystycznymi w wielu krajach na świecie, w tym także w krajach europejskich, a także mając na względzie dążenie do zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas organizowanych wyjazdów za granicę w formie wycieczek lub wypoczynku, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, iż na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce „Wypoczynek” znajduje się wiele istotnych informacji dotyczących organizacji różnych form turystyki i krajoznawstwa oraz wypoczynku, w tym również form organizowanych poza granicami kraju.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2016-01-04 13:28 / 6039    S.Klich

dla nauczycieli Niezwykła lekcja w Poznaniu - lepiej rozmawiać zamiast „nauczać”!
Edukacja Globalna – Efekt Domina to projekt edukacyjny Kulczyk Foundation, który wykorzystuje za podstawę cykl telewizyjny „Efekt Domina” prezentujący działania społeczne, infrastrukturalne fundacji na całym świecie. Już w listopadzie do szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce trafiły specjalne przesyłki zawierające pakiety materiałów przeznaczone dla nauczycieli i uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej i klas 1–3 gimnazjum. Scenariusze mogą być realizowane na lekcjach wychowawczych, lekcjach wiedzy o społeczeństwie, a także w ramach bloku między przedmiotowego lub zajęć dodatkowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2015-12-30 09:48 / 6035    M. Bazelak


<<< nowsze informacje     11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  20  21     starsze informacje >>>
© Copyright 2018 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl