Regulamin programu stypendialnego "Bank Dziecięcych Uśmiechów" Fundacja Banku Zachodniego WBK
Z przyjemnością informujemy, iż zakończyliśmy proces weryfikacji wniosków o stypendium Banku Dziecięcych Uśmiechów na rok szkolny 2008/2009. Znamy już nazwiska 27 młodych gniewnych, którzy w tegorocznym wyścigu o stypendium pokonali ponad 200 kandydatów!
Do współpracy w wyłonieniu listy "najlepszych z najlepszych" zaprosiliśmy wybitnych specjalistów (etap II) oraz uznane autorytety (etap III). W tym roku nieocenioną pomocą oraz profesjonalną ekspertyzą posłużyły nam następujące sławy: Katarzyna Grochola (nauki humanistyczne), prof. dr hab. Robert Hołyst (nauki ścisłe), Andrzej Krzywy (muzyka), Paweł Nastula (sport) i Pola Dwurnik (sztuka). Nasi jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem talentu i ponadprzeciętnych zdolności wszystkich kandydatów i, jak sami przyznali, wyłonienie tych najbardziej utalentowanych było dla nich nie lada wyzwaniem.
Wszyscy laureaci IV edycji Programu Stypendialnego spotkają się na uroczystej Gali Stypendialnej w dniu 14 października br. w Warszawie.
Serdecznie dziękujemy naszym jurorom za wsparcie w procesie weryfikacji wniosków, a dzieciom i młodzieży z całej Polski za nadesłane aplikacje. Kolejny konkurs o stypendium Banku Dziecięcych Uśmiechów już w przyszłym roku!
Muzyka
- Mateusz Wiśniewski Rypin
- Szymon Nehring Kraków
- Maciej Szuba Witoszów Dolny
- Sylwia Gajdemska Koszalin
- Kamil Kucharzewski Wrocław
- Małgorzata Nakonieczna Kielce
- Agata Szuba Witoszów Dolny
Nauki ścisłe
- Maks Brandt Bolesławiec
- Kamil Grabski Stara Dąbrowa
- Dariusz Jarzębski Rawa Mazowiecka
Nauki humanistycze
- Bartosz Kubiak Oleśnica
- Krzysztof Bednarek Kętrzyn
- Marta Magdalena Pelc Górowo Iławeckie
- Klaudia Stankiewicz Kamionki
- Sebastian Ottenbreit Szewce
- Jan Jęcz Kamień Pomorski
Sztuka
- Anna Klechamer Darnawa
- Monika Klechamer Darnawa
- Melania Majgier Gliwice
- Artur Czajkowski Częstochowa
Sport
- Daniel Potok Paleśnica
- Magdalena Szczerkowska Rawa Mazowiecka
- Kamil Miśkiewicz Pilzno
- Daria Wojtas Wągrowiec
- Tomasz Michelus Piła
- Edgar Pogosian Kartuzy
- Sebastian Majgier Gliwice