25 czerwca 2012 r. w sali widowiskowej Kinoteatru przy ul. Dwernickiego 1 w Bydgoszczy odbyła się Gala laureatów i finalistów olimpiad szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pani Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Pan Zbigniew Ostrowski - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Pani Anna Łukaszewska Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Ponadto na uroczystość przybyli: Pan Robert Malinowski - Prezydent Miasta Grudziądza, Pan Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski, Pan Łukasz Kowalski – Sekretarz Powiatu Bydgoskiego, Pani Iwona Waszkiewicz – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Pani Elżbieta Łukasik - Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.
Na uroczystej gali listy gratulacyjne otrzymali dyrektorzy szkół z największą liczbą uczniów będących laureatami lub finalistami olimpiad przedmiotowych w roku szkolnym 2011/2012.
Najwyższe laury zdobyły szkoły:
I miejsce
- Pan Arkadiusz Stańczyk - dyrektor Zespołu Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
- Pani Agnieszka Łysio - dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.
II miejsce
- Pani Irena Podłucka – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku.
III miejsce
- Pan Jarosław Durszewicz – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy.
- Pani Małgorzata Białek – dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu.
- Pan Rafał Łaszkiewicz – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
W województwie kujawsko-pomorskim w bieżącym roku szkolnym jest 208 uczniów będących laureatami lub finalistami ponad 40 różnych olimpiad i turniejów.
Najwyższe sukcesy osiągnęli uczniowie:
Imię i nazwisko ucznia
|
Nazwa szkoły
|
Nazwa olimpiady
|
Mateusz Stalinski
|
VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy
|
Olimpiada Geograficzna
Olimpiada Historyczna
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
|
Oliwia Lewandowska
|
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy
|
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Olimpiada Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji
|
Grzegorz Białek
|
VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy
|
Olimpiada Informatyczna
Olimpiada Matematyczna
|
Mateusz Modrzejewski
|
Zespół Szkół Leśnych w Tucholi
|
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Olimpiada Innowacji Technicznych
|
Mateusz Paradowski
|
VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy
|
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Olimpiada Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji
|
Adrian Zimny
|
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
|
Olimpiada Historyczna
Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym
|
Mateusz Zieliński
|
Liceum Akademickie w Zespole Szkół Mikołaja Kopernika w Toruniu
|
Olimpiada Fizyczna
Olimpiada Wiedzy Technicznej
|
Beata Jeżewska
|
Zespół Szkół nr 3 im. Bogdana Chemickiego w Rypinie
|
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności
Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie
|
Wojciech Komór
|
IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusz Kościuszki w Toruniu
|
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Olimpiada Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji
|
Wyróżnieni nauczyciele – opiekunowie, mający największą liczbę laureatów i finalistów z rejonu bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego:
Nazwa szkoły
|
Nazwa olimpiady
|
Imię i nazwisko nauczyciela
|
liczba laureatów
|
liczba finalistów
|
Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy - Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
|
Olimpiada Artystyczna-sekcja plastyki
|
Wojciech Kieler
|
3
|
5
|
Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych - Technikum Ekonomiczne nr 1 w Bydgoszczy
|
IV Olimpiada Wiedzy o Finansach - Banki w Akcji
|
Małgorzata Kościelecka
|
1
|
4
|
Technikum Spożywcze w Bydgoszczy
|
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności
|
Barbara Morawska
|
1
|
3
|
II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bydgoszczy
|
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
|
Anna Nakielska- Kowalska
|
0
|
6
|
VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy
|
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
|
Katarzyna Sobczak
|
2
|
4
|
Zespół Szkół Leśnych w Tucholi
|
Olimpiada Innowacji Technicznych
|
Jolanta Wencel
|
1
|
3
|
Liceum Akademickie w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
|
Olimpiada Fizyczna
|
Mariusz Kamiński
|
1
|
3
|
I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
|
Olimpiada Historyczna
|
Witold Krzeszewski
|
2
|
1
|
I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
|
Olimpiada Wiedzy Technicznej
|
Mariusz Sobczak
|
4
|
10
|
Liceum Akademickie w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
|
Olimpiada Geograficzna
|
Arkadiusz Stańczyk
|
1
|
8
|
Liceum Akademickie w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
|
Olimpiada Geograficzna
|
Anna Zaklikiewicz
|
0
|
5
|
Laureaci, finaliści, ich opiekunowie oraz dyrektorzy wyróżnionych szkół zostali uhonorowani przez Panią Wojewodę, Pana Wicewojewodę i Panią Kurator pamiątkowymi dyplomami i statuetkami.
Galę uświetniły występy Mai Babyszka uczennicy kl.VI Państwowej Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy oraz zespołu „Ogrodnik team” pod kierunkiem Pana Romana Wiśniewskiego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy.
Wszystkim wyróżnionym uczniom, nauczycielom i dyrektorom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.