strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontaktinformacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Komunikaty MEN

informacje ogólne Szkoła pamięta 2021 – zapraszamy do udziału w akcji ważna informacja
Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. Zgłoszenia można przesyłać do 28 października.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-10-22 07:55 / 10443    K. Zaremba

informacje ogólne Konkurs na stanowisko asystenta zastępcy dyrektora do spraw przedszkola i szkoły podstawowej w Szkole Europejskiej w Brukseli ważna informacja
Minister Edukacji i Nauki ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko asystenta zastępcy dyrektora do spraw przedszkola i szkoły podstawowej w Szkole Europejskiej w Brukseli (Bruksela I – Berkendael).
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2021-10-19 08:35 / 10417    M. Bazelak

informacje ogólne Wyniki konkursu dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Kierunek - innowacja” ważna informacja
Wybrano siedemnastu nauczycieli szkół podstawowych i piętnastu nauczycieli szkół ponadpodstawowych, będących laureatami konkursu „Kierunek - innowacja”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-10-18 11:43 / 10398    K. Mikulski

informacje ogólne List ministra Przemysława Czarnka z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej minister Przemysław Czarnek złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty najlepsze życzenia. W skierowanym do dyrektorów wszystkich szkół i placówek oświatowych liście podkreślił jak ważna jest rola nauczycieli w procesie nauczania i wychowania.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 1 2021-10-13 15:12 / 10401    K. Zaremba

informacje ogólne Otwarte webinarium „Jak wnioskować o wsparcie finansowe w ramach Laboratoriów Przyszłości?” ważna informacja
Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje o otwartym webinarium „Jak wnioskować o wsparcie finansowe w ramach Laboratoriów Przyszłości?”. Spotkanie w formie online odbędzie się już 30 września 2021 r. (czwartek). Uczestnicy webinarium poznają założenia i cele programu, dowiedzą się, jak krok po kroku wygląda proces składania wniosków oraz poznają narzędzia służące do wysyłania wniosków. Uzyskają także odpowiedzi na inne pytania związane z programem Laboratorium Przyszłości.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2021-09-29 12:39 / 10352    K. Mikulski

informacje ogólne Nauczyciel dla ucznia – zmieniamy status zawodowy nauczyciela
Więcej czasu nauczyciela dla ucznia, mniej biurokracji, a także kilkudziesięcioprocentowe podwyżki – to cel przedstawionych przez MEiN zmian w pragmatyce zawodowej nauczycieli. 21 września br. w gmachu MEiN odbyło się kolejne spotkanie kierownictwa resortu w ramach Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych i przedstawicielami samorządów terytorialnych. Podczas spotkania zostały zaproponowane zmiany w zakresie pragmatyki zawodowej nauczycieli dotyczące takich obszarów jak: system wynagradzania, podwyższenie płac, a także czas pracy nauczycieli, awans zawodowy oraz ocena pracy i urlop wypoczynkowy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 0 2021-09-24 13:33 / 10344    R. Ciechanowski

informacje ogólne "Poznaj Polskę" ważna informacja
Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 14 2021-09-02 11:50 / 10260    K. Zaremba

informacje ogólne Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek ważna informacja
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19. Informacje przygotowane przez MEiN zostaną przekazane szkołom i placówkom za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 7 2021-08-20 07:22 / 10247    K. Zaremba

informacje ogólne Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r. ważna informacja
Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2021-08-04 07:23 / 10239    R. Ciechanowski

informacje ogólne Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 3 2021-06-14 12:25 / 10210    R. Ciechanowski


<<< nowsze informacje     1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  11     starsze informacje >>>
© Copyright 2024 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl