strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
Wizytatorzy - koordynatorzy

Dobry Start

baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Niepodległa

Lekcja historii.

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

RODO

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Komunikaty Kuratora

informacje ogólne Konferencja, pt. „Oczekiwania pracodawców a system edukacji ekonomicznej”
W dniach 30 - 31 marca 2011 roku w Centrum szkoleniowym „Twins” w Warszawie odbyła się konferencja, pt. „Oczekiwania pracodawców a system edukacji ekonomicznej” zorganizowana przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy „Nowe Media”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-04-12 12:33 / 1991    A. Borysiak

informacje ogólne Ogólnopolski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K.? - TAK!
Zachęcamy wszystkich uczniów z całej Polski do wzięcia udziału w Konkursie Informatycznym TIK?-TAK!. Konkurs to GRA, która będzie polegała na odpowiadaniu na pytania on-line z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Gra TIK?-TAK! odbywać będzie się na trzech poziomach: podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-04-04 15:29 / 1971    K. Mikulski

dla dyrektorów i samorządów Konferencja ,,Odkrywamy prawo humanitarne".
Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polski Czerwony Krzyż zapraszają do udziału w konferencji ,,Odkrywamy prawo humanitarne", która odbędzie się 21 marca 2011 r. w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Sulejówku. Konferencja jest skierowana do pracowników kuratoriów oświaty, nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedstawicieli wydawnictw edukacyjnych. Program przewiduje przedstawienie wyników badania opinii nauczycieli i uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na temat stanu realizacji treści dotyczących prawa humanitarnego oraz nowego podręcznika do programu "Odkrywamy Prawo Humanitarne". Ponadto planowana jest dyskusja o działaniach umożliwiających wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności z zakresu prawa humanitarnego zgodnych z międzynarodowymi standardami.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2011-02-25 15:21 / 1868    K. Bylicki

informacje ogólne Targi Edukacyjne – Edukacja drogą do społeczeństwa obywatelskiego.
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zaprasza na XV Targi Edukacujne – Edukacja drogą do społeczeństwa obywatelskiego. Podczas tegorocznych Targów odbędą się konferencje i panele dyskusyjne dla nauczycieli i młodzieży. Zaproszeni goście, a wśród nich: przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, świata nauki i władz oświatowych, zaprezentują różne aspekty budowania struktur demograficznych. Podejmowane będą także problemy kształcenia zawodowego, prezentowane nowatorskie pomysły w edukacji humanistycznej oraz przykłady dobrych praktyk w realizacji projektów edukacyjnych. Zostanie zaprezentowana również oferta edukacyjna szkół ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Targom towarzyszą: Salon Wyposażenia Szkół, EKOFORUM, Wystawa Książki dla Dzieci i Młodzieży oraz Europejski Dni Pracy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-02-17 12:27 / 1835    A. Borysiak

dla dyrektorów i samorządów Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach - zalecenia ważna informacja
Rada Ministrów w dniu 19 października 2010 r. przyjęła Sprawozdanie z realizacji Rządowego programu wspierania w latach 2007-2009 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-03 08:59 / 1680    E. Adamczyk

dla nauczycieli Wojewódzka konferencja inaugurująca "Rok Odkrywania Talentów" ważna informacja
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów szkół i nauczycieli na konferencję „Docenić Talent”. Konferencja odbędzie się 29 listopada 2010 r., w godz. 10.00 – 15.00, w Kinoteatrze, ul. Dwernickiego 1, w Bydgoszczy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2010-11-29 21:31 / 1642    K. Zaremba

informacje ogólne "Substancjom psychoaktywnym - nie". Podsumowanie cyklu konferencji w powiatach. ważna informacja
Zakończył się cykl dwudziestu dwóch spotkań organizowanych pod hasłem ,, Substancjom psychoaktywnym - nie”, które były skierowane do dyrektorów szkół i placówek, pedagogów szkolnych, nauczycieli, wychowawców, rodziców i uczniów. Konferencja wojewódzka, inaugurująca spotkania w powiatach odbyła się 5 listopada 2010 r. w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Informacje na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych przekazywali przedstawiciele policji, poradni psychologiczno-pedagogicznych, sanepidu i kuratorium oświaty. W czasie spotkań omawiano konsekwencje prawne używania substancji psychoaktywnych, przedstawiano powody, dla których dzieci i młodzież po nie sięgają. Ukazywano również medyczne aspekty problemu dopalaczy oraz skutki stosowania substancji psychoaktywnych. Zaprezentowano także film stworzony przez ucznia gimnazjum na temat pasji i zainteresowań młodzieży oraz prezentację pod tytułem ,, Młodzież wbrew stereotypom”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 6 2010-11-29 21:23 / 1665    K. Bylicki

informacje ogólne Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej
Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej odbędzie się 25 listopada 2010 r. w Bydgoszczy, o godz. 11:00, w Sali Kameralnej Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych, ul. Szwalbego 1.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-11-22 07:50 / 1652    J. Popielewski

informacje ogólne Uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów
Uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów w tym roku odbędą się ...
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-11-19 15:18 / 1651    J. Popielewski

informacje ogólne Wielkie liczenie gwiazd na niebie
29 października 2010 r. wystartował ogólnoświatowy projekt badania zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem prowadzony przez National Earth Science Teachers Association (NESTA). Projekt ten uczy orientacji na niebie, odnajdowania gwiazdozbioru Łabędzia. Udział w nim może wziąć każdy chętny. Projekt jest szczególnie polecany dla szkół. Liczenie trwa do 12 listopada 2010 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-11-09 15:41 / 1630    M. Bazelak


<<< nowsze informacje     9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  19     starsze informacje >>>
© Copyright 2018 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl