strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

oferty pracy dla nauczycieli

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakości pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Aktualności » Rok Janusza Korczaka

informacje ogólne III KONGRES POLSKIEJ EDUKACJI – NASZA EDUKACJA – RAZEM ZMIENIAMY SZKOŁĘ
Katowice, 29 – 30 sierpnia 2015 r.
Rodzice, uczniowie, przedstawiciele szkolnictwa publicznego i niepublicznego wszystkich szczebli, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji społecznych, NGO, uczelni wyższych, ośrodków i instytutów badawczych oraz kuratoriów oświaty spotkali się 29 i 30 sierpnia 2015 r. na III Kongresie Polskiej Edukacji. Tegoroczny kongres, organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Badań Edukacyjnych, honorowym patronatem objęła Pani Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik – Rostkowska. Uczestnicy kongresu debatowali nad wypracowaniem formuły na lepszą i bardziej skuteczną edukację.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2015-09-10 10:20 / 5659    J. Jendykiewicz-Owczarek

informacje ogólne Arkusz monitorowania stanu przygotowania szkół podstawowych na przyjęcie uczniów klas pierwszych – przypomnienie
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy informuje, że 20 grudnia 2013 r. minął termin przesłania arkusza monitorowania stanu przygotowania szkół podstawowych na przyjęcie uczniów klas pierwszych. Dyrektorzy szkół podstawowych, którzy nie dopełnili tego obowiązku proszeni są o niezwłoczne przesłanie arkusza na adres mail: kbylicki@bydgoszcz.uw.gov.pl
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2014-01-04 13:36 / 4181    K. Bylicki

informacje ogólne Ogólnopolski Konkurs na projekty edukacyjne pn. „Nie wolno zostawić świata, jakim jest”
Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka zaprasza do udziału w Otwartym Ogólnopolskim Konkursie na projekty edukacyjne realizowane we współpracy z dziećmi i młodzieżą pt. „Nie wolno zostawić świata, jakim jest”. Jest to kolejna inicjatywa upowszechniająca i promująca postać i idee Janusza Korczaka oraz wspierająca dzieci i młodzież w ich dążeniu do tworzenia świata na swoją miarę, według własnych doświadczeń, zainteresowań, pasji i talentów. Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.pskorczak.org.pl lub pod telefonem 603671927.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2013-10-28 13:56 / 3988    J. Jendykiewicz-Owczarek

informacje ogólne Konkurs plastyczny pt. „Dziecko ma prawo do ...”.
Włączając się w obchody uchwalonego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2012 Rokiem Korczakowskim nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych Nr 33 w Bydgoszczy pragną włączyć się do dyskusji na tematy szeroko pojętych praw dziecka, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. „Dziecko ma prawo do ...”. Jest on skierowany do 3 grup wiekowych: klas I – III SP, klas IV – VI SP oraz klas I - III gimnazjum. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Konkurs patronatem honorowym objął p. Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz p. Anna Łukaszewska Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. W załączeniu regulamin konkursu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-09-05 07:36 / 2963    A. Borysiak

informacje ogólne Ogólnopolski Konkurs „Janusz Korczak? Znam Go…”
Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rzeszowie organizuje Ogólnopolski Konkurs „Janusz Korczak? Znam Go…” Otwarta forma konkursu umożliwia szkołom włączenie się w obchody Roku Janusza Korczaka i wymianę myśli na forum ogólnopolskim.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-04-04 13:05 / 2719    M. Bazelak

informacje ogólne Wojewódzki konkurs literacki „Mój list do Janusza Korczaka”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa kujawsko – pomorskiego do udziału w wojewódzkim konkursie literackim „Mój list do Janusza Korczaka” pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 4 2012-04-03 11:03 / 2571    M. Bazelak

informacje ogólne Konferencja inaugurująca Rok Janusza Korczaka i Rok Praw Dziecka pn.: „Rzeczywistość edukacyjna a problemy dziecka we współczesnym świecie”
W dniu 21 marca 2012 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Włocławek odbyła się konferencja inaugurująca Rok Janusza Korczaka i Rok Praw Dziecka pn.: „Rzeczywistość edukacyjna a problemy dziecka we współczesnym świecie” . Konferencja organizowana przez Centrum Doskonalenia i Edukacji objęta została honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Włocławek. Poświęcona była propagowaniu idei Janusza Korczaka w środowisku szkolnym, prawom i godności małego człowieka.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 6 liczba załączników 1 2012-03-30 10:06 / 2702    M. Bazelak

informacje ogólne Działania podejmowane przez szkoły i placówki województwa kujawsko-pomorskiego
W załączeniu przedstawiamy działania, które planują szkoły i placówki województwa kujawsko-pomorskiego w związku z obchodami Roku Janusza Korczaka. Informacje będą systematycznie aktualizowane.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-02-07 13:06 / 2585    M. Bazelak

informacje ogólne List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-02-07 12:44 / 2584    M. Bazelak

informacje ogólne XVII sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
30 stycznia 2012 r. w sali Rady Miejskiej Ratusza w Inowrocławiu odbyła się XVII sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, której gośćmi byli pan Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, pani Anna Łukaszewska.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-02-01 13:16 / 2570    M. Bazelak


<<< nowsze informacje     [1]  2     starsze informacje >>>
© Copyright 2017 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl