strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne Konkursy dla uczniów w ramach projektu edukacyjnego - Kajakowy Patrol św. Franciszka
Od lipca 2010 roku, na polskich rzekach, spotkać można zorganizowaną grupę młodzieży, która przemierzając kajakowe szlaki, aktywnie włącza się w akcję sprzątania rzek. Jednocześnie promuje aktywną turystykę, postawy prośrodowiskowe i przypomina turystom, wędkarzom i mieszkańcom okolicznych terenów, jak odpowiednio korzystać z dobrodziejstw rzek. To Kajakowy Patrol św. Franciszka - inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Kajakowy Patrol św. Franciszka to ogólnopolski projekt edukacyjny, odpowiadający na problem zanieczyszczenia rzek oraz potrzebę poszerzenia wiedzy nt. biologii wód oraz ekologii. Projekt będzie trwał do końca 2011 roku!
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-17 14:19 / 1921    A. Borysiak

informacje ogólne Konkurs plastyczny - "Skrzydlaci przyjaciele"
Przedszkole Samorządowe nr 64 "Akademia Jasia i Małgosi" w Białymstoku zapraszają do udziału w IX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Skrzydlaci przyjaciele".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-16 10:20 / 1922    A. Borysiak

informacje ogólne KONKURS EKOLOGICZNY „ZIELONY DOM” – dla uczniów szkół podstawowych.
Instytut Obywatelski ogłasza konkurs pt. "Zielony Dom". Celem konkursu jest budowanie świadomości ekologicznej oraz potrzeby rozsądnego gospodarowania surowcami. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Skierowany jest do uczniów klas 4 - 6 szkół podstawowych. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy będzie jednodniowa wycieczka do Warszawy, w trakcie której odbędzie się Gala Finałowa w Sejmie RP oraz zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-15 08:51 / 1910    A. Borysiak

informacje ogólne Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę"
Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę" od wielu lat daje możliwość wypowiedzenia się młodzieży i dorosłym na tematy im bliskie i ważne, podzielenia się spostrzeżeniami o otaczającej rzeczywistości. "Pisanie dobre na chandrę", po raz pierwszy zorganizowane w 1992 roku, miało zasięg miejski. Z roku na rok wzrastała liczba jego uczestników oraz nadsyłanych prac. Zainteresowanie piszących spowodowało, że z czasem przekształcił się w konkurs o zasięgu rejonowym, by następnie objąć województwo, Polskę południową, a w 1999 roku całą Polskę. Do 2001 roku organizowany był corocznie. Obecnie odbywa się w cyklu dwuletnim. W dotychczasowych - ogólnopolskich - edycjach konkursu (1999-2009) wzięło udział ponad 1100 autorów, którzy nadesłali ponad 3000 prac. W pracach jury biorą udział specjaliści: filolodzy, krytycy, poeci (m.in. Marcin Hałaś – kulturoznawca, poeta, krytyk literacki; Marian Kisiel – poeta, krytyk literacki, Adam Ziemianin – poeta).
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-10 18:27 / 1898    A. Borysiak

informacje ogólne Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił"
"Amor sprawił..." jest konkursem adresowanym do młodzieży i dorosłych pragnących w maju mówić i śpiewać o miłości. Uczestników konkursu każdego roku słucha zacne grono specjalistów od mówienia i śpiewania. W pracach jury Ogólnopolskich Spotkań Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił..." brali już udział, m.in.: Magda Umer, Beata Rybotycka, Katarzyna Groniec, Paulina Bisztyga, Anna Nowicka, Michał Bajor, Jacek Wójcicki, Wojciech Borkowski, Marcin Czarnik, Robert Kasprzycki, Maciej Kozłowski, Jan Peszek, Andrzej Sikorowski, Pior Cyrwus, Anna Treter. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcimia.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-10 18:24 / 1896    A. Borysiak

informacje ogólne Konkurs "Człowiek-Ziemia-Kosmos"
Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w konkursach plastycznym, literackim, fotograficznnym, na komiks, grafikę i animację komputerową, których wspólny temat brzmi: CZŁOWIEK-ZIEMIA-KOSMOS. Patronat honorowy nad konkursami sprawują: Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Gdańska.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-10 18:17 / 1904    A. Borysiak

informacje ogólne Konkurs poetycki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza do udziału w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Dzieci.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-09 07:58 / 1886    A. Borysiak

informacje ogólne XI Ogólnopolski Konkurs Papieski pt."WOLNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ - nauki Jana Pawła II w naszych sercach"
Hufiec Pracy OHP w Wadowicach organizuje po raz jedenasty Ogólnopolski Konkurs Papieski pt. "WOLNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ - nauki Jana Pawła II w naszych sercach".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-09 07:50 / 1884    V. Tyborowska

informacje ogólne Konkurs na najlepszy blog naukowy w Polsce
Polska Akademia Dzieci ogłasza konkurs na najlepszy blog naukowy w Polsce, prowadzony przez Młodego Naukowca - do 12 lat. Dnia 1 czerwca br., podczas MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ DLA DZIECI ogłoszony zostanie zwycięzca. Nagrodą główną jest LAPTOP, jednakże organizatorzy zaplanowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-09 07:24 / 1883    A. Borysiak

informacje ogólne Konkurs Akademicki o indeks i stypendium im. Biskupa Jana Chrapka.
Fundacja - Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza maturzystów do udziału w X edycji Konkursu Akademickiego o indeks i stypendium im. Biskupa Jana Chrapka. Wystarczy tylko napisać pracę konkursową w dowolnym gatunku dziennikarskim, interpretując fragment listu „Troska drugim imieniem miłości" - Biskupa Jana Chrapka: „…Zbyt mało jest troski o człowieka i otaczający świat, za mało wiedzy i działań podejmowanych w kategoriach dobra wspólnego. Wciąż dominuje chęć ideologizowania ludzkiego myślenia i wpływania tą kategorią zachowania na ludzkie postawy…"
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-03-09 07:19 / 1882    A. Borysiak


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2015 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl