strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne II Międzynarodowy Konkurs Artystyczny pt. "CAŁEJ ZIEMI JEDNYM OBJĄĆ NIE MOŻNA UŚCISKIEM"
Rada Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Turku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych Państwa do wzięcia udziału w II Międzynarodowym Konkursie Artystycznym imienia Włodzimierza Pietrzaka pt. "CAŁEJ ZIEMI JEDNYM OBJĄĆ NIE MOŻNA UŚCISKIEM".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2010-12-06 08:50 / 1673    K. Mikulski

informacje ogólne Zmiany w regulaminie konkursu "Mała Ojczyzna"
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem w całym środowisku szkolnym. Napłynęło wiele sugestii i próśb dotyczących przedłużenia terminu zbierania i opracowywania materiałów konkursowych. Biorąc to pod uwagę, a przede wszystkim pragnąc przedłużyć czas realizacji konkursu szkołom, Organizator podjął decyzję o przedłużeniu terminów realizacji konkursu i włączeniu do niego szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Nowe terminy i zmiany w regulaminie obowiązują od dnia 8.09.2010 roku i dotyczą wszystkich uczestników konkursu, również tych już zarejestrowanych. Terminy etapów konkursu zostają zmienione według podanego poniżej harmonogramu. I etap - szkolny 1 marca - 15 stycznia 2011 roku - rejestracja, zbieranie materiałów, opisywanie wsi w Encyklopedii, wybór najlepszej strony w szkole; II etap - wojewódzki 17 stycznia - 30 kwiecień 2011 roku - wybór najlepszej strony wsi w województwie; III etap - Finał Ogólnopolski 25 maja 2011 roku - wybór najlepszej strony wsi w Polsce
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-06 08:41 / 1684    V. Tyborowska

informacje ogólne IV Ogólnopolski Konkurs Literacki "I ty możesz zostać baśniopisarzem"
Wyobraź sobie, ze trzymasz w ręku czarodziejskie pióro, które przeniesie Cię w dalekie, nieznane strony, do niezwykłego Królestwa Baśni Andersena. Spotkasz tam znane Ci postacie. Przeżyjesz z nimi fantastyczne przygody, a jedną z nich opowiesz nam. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Hansa Christiana Andersena i wartości moralnych w niej zawartych, poszerzanie wiedzy na temat tradycji i kultury regionu, kształtowanie systemu wartości, a przede wszystkim uczciwości, życzliwości, odpowiedzialności, sprawiedliwości, szacunku dla innych. Możesz ukazać swoją twórczą aktywność jako źródła osobistej satysfakcji. Ideą konkursu jest promowanie dzieci o wybitnych zdolnościach literackich.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-06 08:39 / 1685    V. Tyborowska

informacje ogólne V edycja ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych " Liczy się temat"
Czy Twoje otoczenie jest pozytywnie zakręcone? Czy są wokół Ciebie ludzie, którzy kochają to, co robią? Czy działania młodych ludzi na rzecz ich otoczenia np. szkoła, miasto, środowisko mogą mieć wpływ na kształtowanie się dzisiejszej Europy? Zaobserwuj i przedstaw na podstawie lokalnych doświadczeń inicjatywy, zachowania promujące główne wartości Unii Europejskiej. Przygotuj na ten temat artykuł, audycję radiową lub telewizyjną. Zaprojektuj plakat lub wymyśl niestandardowe działanie w Internecie i weź udział w konkursie dziennikarskim "Liczy się temat", organizowanym przez CANAL+ Cyfrowy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-06 08:37 / 1686    V. Tyborowska

informacje ogólne Ogólnopolski Festiwal Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego
Celem przedsięwzięcia jest realizacja filmu z poprawnymi dialogami w języku francuskim i napisami w języku polskim. Film krótkometrażowy o długości od 5 do 15 minut, może być zrealizowany przez dowolną liczbę osób.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-06 08:36 / 1687    V. Tyborowska

informacje ogólne XIX OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
Prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki oraz promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży są celami festiwalu. Wykonawcy występują w następujących grupach: uczniowie klas I-III szkół podstawowych-soliści, duety i zespoły wokalne (3-6 osób), uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych-soliści, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych-duety i zespoły wokalne (3-6 osób), uczniowie klas I-II gimnazjów-soliści, uczniowie klas III gimnazjów i klas I liceów-soliści, uczniowie klas I - III gimnazjów i klas I liceów-duety i zespoły wokalne(3-6 osób). Uczestnicy przygotowują w danej grupie tylko jeden utwór ( max. do 4 minut) w dowolnym języku obcym. Najpopularniejsze języki "festiwalowe" to: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-06 08:35 / 1688    V. Tyborowska

informacje ogólne Konkurs "Dorzuć swoje. Atlas zabytków przemysłowych"
"Dorzuć swoje! Atlas zabytków przemysłowych". Zachęcamy do zainteresowania się zabytkami (obiektami) związanymi z szeroko pojętym dziedzictwem przemysłowym: fabrykami, warsztatami, wynalazkami, architekturą przemysłową, obiektami techniki, tak małymi, jak i dużymi, pochodzącymi z dalekiej przeszłości, jak i z historii najnowszej. Temat ma również zwracać uwagę uczniów na ginące zawody, obrzędy związane z produkcją, wzornictwem oraz sylwetkami wielkich konstruktorów, przemysłowców i wynalazców. Zachęcamy do zainteresowania się dziedzictwem znajdującym sie w najbliższej dla Was okolicy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-06 08:34 / 1689    V. Tyborowska

informacje ogólne Wojewódzki Konkurs na Referat z Zakresu Astronomii i Astronautyki oraz Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno - Astronautyczne ważna informacja
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy przy współpracy z Oddziałem Toruńskim Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Planetarium im. Wł. Dziewulskiego w Toruniu rozpisuje w roku szkolnym 2010/11 Wojewódzki Konkurs na Referat z Zakresu Astronomii i Astronautyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko - pomorskiego oraz organizuje Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno - Astronautyczne dla uczestników Konkursu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2010-12-03 12:55 / 1683    J. Popielewski

informacje ogólne Konkurs Szkoła na Bursztynowym Szlaku
Konkurs Szkoła na Bursztynowym Szlaku rozszerza zasięg – trzecia edycja planowana jest w skali europejskiej. Zainteresowanie zagranicznych uczestników ma szansę wzbogacić również naszą wiedzę o bursztynie, a sam konkurs uczynić platformą wymiany pomysłów na jego popularyzację. Taki jest bowiem cel konkursu: popularyzacja wiedzy o bursztynie, jego walorach, znaczeniu dla rozwoju kultury, sztuki, nauki, jego nierozerwalnych związkach z przyrodą i wpływie na historię miast leżących na Szlaku Bursztynowym. W minionych edycjach uczestniczyło ponad 20 szkół, w tym 15 po raz drugi. Według przesłanych przez szkoły sprawozdań udział w projektach związanych z konkursem wzięło co najmniej 6 000 uczniów i 100 nauczycieli. Konkurs jest ważny, ponieważ pokazuje młodym ludziom, że bursztyn to nie tylko korale czy cepeliada z kramików wystawianych niemal na każdym kroku w czasie letniego sezonu. To także kawał historii, legendy, literatura, powoli odchodzący w przeszłość świat.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-02 13:07 / 1678    V. Tyborowska

informacje ogólne Konkurs "Klasa ze snów"
Agencja Planet PR zaprasza wszystkie szkoły oraz uczniów do udziału w IV edycji konkursu "Klasa ze snów". Tegoroczny temat to "Klasa ze snów w 2110 roku". Stwórz komiks o tym, jak będzie wyglądać szkoła za 100 lat. Możesz przedstawić dowolną lekcję w szkole, ale w przyszłości - w 2110 roku. Masz szanse popisać się nie tylko swoim talentem i wyobraźnią, ale również wiedzą na temat nauki i jej rozwoju. Do dyspozycji masz wszystkie techniki plastyczne. Możesz pracować samodzielnie lub w grupie przyjaciół. Zapoznaj się uważnie z zasadami konkursu oraz regulaminem. Uruchom wyobraźnię i powodzenia!
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-02 13:05 / 1679    V. Tyborowska


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2014 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl