strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne DialNet Masters - drużynowa Olimpiada Wiedzy o Internecie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters organizowana jest po raz piąty. Hasłem piątej, jubileuszowej edycji Olimpiady jest KOSMOS, ponieważ kosmiczne przestrzenie i internet łączy nieograniczoność, bezmiar możliwości, tajemniczość i otwartość na nowe, nieznane dotąd możliwości. Główną nagrodą Olimpiady jest wycieczka do USA, gdzie laureaci zwiedzą m.in. New York i Cape Canaveral na Florydzie.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-01-12 14:36 / 1762    A. Borysiak

informacje ogólne Konkurs Plastyczny na ilustrację do wiersza Jana Brzechwy „Ryby, żaby i raki”.
III Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Plastyczny skierowany jest do szerokiego grona uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorzy zachęcają do udziału również szkoły specjalne z uczniami o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim oraz klasy i szkoły integracyjne z uczniami mającymi orzeczoną niepełnosprawność intelektualną.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-01-12 14:33 / 1763    A. Borysiak

informacje ogólne XIX Kaliski Konkurs Informatyczny
W bieżącym roku szkolnym IV Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu organizuje XIX edycję Kaliskiego Konkursu Informatycznego. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-01-10 10:48 / 1760    J. Popielewski

informacje ogólne Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach
Uniwersytet Kazimierz Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Patronat honorowy nad konkursem objęła TVP Historia. Udział w konkursie to świetna okazja do zgłębienia wiedzy, odkrycia nowych pasji, ale również zdobycia cennych nagród! Zwycięzca, laureat 1 miejsca otrzyma indeks i nagrodę pieniężną w wysokości 1 tysiąca złotych oraz cenne nagrody rzeczowe.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-01-04 14:05 / 1747    A. Borysiak

informacje ogólne Młode Talenty 2011 - IV Ogólnopolski Festiwal Artystyczny dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
Ogólnopolski konkurs Młode Talenty od wielu lat promuje uzdolnioną młodzież szkół ponadgimnazjalnych, odkrywając liczne talenty drzemiące w młodych twórcach. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Pasja. Wyzwanie. Szczęście.”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-01-04 13:53 / 1750    A. Borysiak

informacje ogólne XIII Ogólnopolski Konkurs Katyński
Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Katyńskim, organizowanym przez Urząd Miasta Gdyni, Stowarzyszenie "Rodzina Katyńska" w Gdyni, VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni oraz Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdyni. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o losach Polaków na "nieludzkiej ziemi", zbrodniach dokonanych na Polakach w czasie II wojny światowej, pielęgnowanie pamięci o pomordowanych, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz szacunku do przeszłości naszego narodu. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do 25 grudnia 2010 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-15 15:13 / 1721    A. Borysiak

informacje ogólne Konkurs astronomiczny "Moje okno na Wszechświat"
Posiadanie własnego obserwatorium astronomicznego, wyposażonego w dobrej klasy teleskop, montaż, kamerę CCD i inne niezbędne instrumentarium, jest marzeniem każdego miłośnika astronomii. Na łamach dwumiesięcznika "Urania - Postępy Astronomii" rozpoczął się właśnie wielki, otwarty konkurs o tematyce astronomicznej, którego nagrodą główną jest kopuła astronomiczna wraz z dedykowanym jej teleskopem na montażu paralaktycznym. Organizatorzy konkursu zapraszają wszystkich chętnych do zapoznania się szerzej z ideą konkursu, jego regulaminem, składem jury i zasadami przyznawania nagród.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-15 15:00 / 1730    V. Tyborowska

informacje ogólne Ogólnopolski konkurs na opowiadanie o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego
Zapraszamy młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie im. Jana Parandowskiego, na opowiadanie o tematyce olimpijskiej, organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży igrzyskami olimpijskimi oraz propagowanie zamiłowania do uprawiania sportu. Prace konkursowe należy nadsyłać do 1 kwietnia 2010 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-15 08:56 / 1724    A. Borysiak

informacje ogólne XI Lubelski Festiwal Herbertowski - edycja ogólnopolska
Zachęcamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w XI ogólnopolskiej edycji Lubelskiego Festiwalu Herbertowskiego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej - Pani Katarzyny Hall. Zamierzeniem festiwalu jest popularyzowanie postaci i twórczości wybitnego polskiego poety - Zbigniewa Herberta. Zmagania festiwalowe odbywają się w dwóch kategoriach: muzycznej i plastycznej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-15 08:53 / 1723    A. Borysiak

informacje ogólne Konkurs dla uczniów szkół podstawowych pt. "List do Świętego Mikołaja"
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pt. "List do Świętego Mikołaja", który skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych w Polsce. Konkurs rozpoczął się 6 grudnia 2010 r. i potrwa do 21 grudnia 2010 r. Polega on na napisaniu listu do Świętego Mikołaja ze swoimi marzeniami i życzeniami. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2010-12-13 15:20 / 1714    A. Borysiak


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2015 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl