strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne Ogólnopolski konkurs - „Ekologiczna KOKESHI – zrób własną japońską lalkę”.
Fundacja BUGEI organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (ogłoszony 1 marca 2012) pn. „Ekologiczna KOKESHI – zrób własną japońską lalkę”. Celem konkursu jest propagowanie działalności twórczej uczniów, rozwój myśli ekologicznej i zachęcanie uczniów do selektywnej zbiórki odpadów, rozwijanie zdolności i umiejętności manualno-motorycznych, inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Rozpoczęcie konkursu - marzec 2012 r., zakończenie przyjmowania prac konkursowych 15 czerwca 2012 r. Prezentacja lalek, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz drobnych upominków dla wyróznionych uczestników do 30 czerwca 2012 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-04-23 14:40 / 2738    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne KONKURS „LEKCJA DOBREJ HISTORII”
Przedmiotem konkursu są dobre praktyki w nauczaniu historii w gimnazjach. Praktyki te powinny rozwijać umiejętności ogólne, wskazane w podstawie programowej – umiejętność krytycznego myślenia, rozumienia procesów historycznych, poprawnego wnioskowania czy obrony własnego stanowiska. Najlepsze pomysły zostaną upublicznione, tak aby mogli skorzystać z nich również inni nauczyciele. Konkurs ma trzy kategorie: fragment lekcji (np. praca z mapą), scenariusz lekcji oraz cykl lekcji (np. rozwijających umiejętność krytycznej analizy materiałów źródłowych). Jury konkursu będzie brać pod uwagę między innymi oryginalność pomysłów oraz możliwość zastosowania ich w innych szkołach gimnazjalnych. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 maja poprzez formularz na stronie: www.eduentuzjasci.pl. Jury ogłosi wyniki 5 czerwca.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-04-23 14:39 / 2737    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne VIII Ogólnopolski konkurs Fotograficzny "Świat poezji Jerzego Harasymowicza w obiektywie"
Konkurs fotograficzny adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz z placówek wychowania pozaszkolnego w wieku 10-25 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie sztuki fotograficznej jako środka komunikacji kulturowej oraz uwrażliwienie młodzieży na poezję i piękno otaczającego świata. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.mdk-lotnicza.pl Na wszystkich laureatów konkursu czekają dyplomy oraz okolicznościowe upominki.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-04-23 14:38 / 2735    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne XI edycja programu pn. "Zgaś światło"
To już XI edycja konkursu w ramach programu edukacyjnego Akademii Misia Haribo. Projekt został zapoczątkowany pięć lat temu i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przy wsparciu grona ekspertów z dziedziny psychologii, pedagogiki, pediatrii i żywienia wspieramy rozwój dzieci i staramy się przekonać wszystkich, że nauka może być fascynującą przygodą. Założeniem i hasłem XI edycji dla przedszkoli jest "Oszczędzaj energię z Misiem Haribo". Poprosimy wychowawców przedszkolnych o przeprowadzenie zajęć, podczas których dzieci wspólnie stworzą prace plastyczne przedstawiające sposoby oszczędzania energii. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie http://haribo.com/planet/pl/akademia/w zakładce "Dla szkół".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-04-11 08:30 / 2689    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne VI Ogólnopolski Konkurs "Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym"
Wszelkie szczegóły mogą Państwo odnależć na stronie internetowej konkursu pod adresem www.pedagogium.pl
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-04-11 08:27 / 2688    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne V Konkurs Plastyczny o Paletę Leona Wyczółkowskiego "Drzewa, drzewa, ..."
W całej historii sztuki drzewo jest ulubionym motywem plastycznym. Zarówno ze względu na swoją symboliczno magiczną funkcję, jak również na piękną, dającą niezliczone możliwości interpretacji formę. Drzewo było i jest natchnieniem artystów tworzacych w różnych sztukach plastycznych. Informacje o organizatorze konkursu, celach i zasadach uczestnictwa w załączniku.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-03-30 15:28 / 2703    J. Koperska-Nadolska

informacje ogólne Google Science Fair 2012
Google Science Fair 2012-największy globalny konkurs naukowy, otwarty na cały świat dla uczniów w wieku 13-18 lat. Uczniowie zarówno indywidualnie jak i w grupach liczących do trzech osób zadaja pytanie, opracowują hipotezę, po czym sprawdzają ją, przeprowadzając eksperyment naukowy. Cały proces jest opisywany i przesyłany przez formularz online, wypełniany samodzielnie przez uczestników. Wszystko czego potrzebujesz do udziału w konkursie to ciekawość świata, dostęp do internetu i przeglądarka. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do niedzieli 1 kwietnia, do godz. 11.59 GMT. Zwycięzca nagrody Scientific American "Nauka w akcji" zdobędzie 50 tys. dolarów i roczną opiekę nad realizacją projektu. Informacja o konkursie na stronie google.com/sciencefair
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-03-16 13:49 / 2675    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości"
"Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości" to oryginalny konkurs o zasięgu ogólnopolskim powstały z inicjatywy studentów aktywnie realizujących się w Studenckim Forum Business Centre Club, którzy chcieliby umożliwić swoim młodszym kolegom bardziej świadomy start w kolejny etap swojego życia. Cechą szczególną NZP, wyróżniającą go na tle pozostałych konkursów jest sposób wyłaniania laureatów, polegający na rozwiązywaniu studiów przypadku (case studies) – problemów, z którymi stykają się przedsiębiorcy w realiach biznesowych. Położenie nacisku na pracę zespołową dodatkowo przybliża konkurs do codzienności życia gospodarczego, w którym, aby wygrać, należy wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością efektywnego wykorzystania zdobytej wiedzy ekonomicznej. Konkurs skierowany jest dla młodzieży ponadgimnazjalnej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-03-14 09:07 / 2665    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Przedłużony termin nadsyłania projeków konkursowych w 12. edycji programu edukacyjnego "Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich"
Ruszył najnowszy element programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”! Nagrodą główną jest wyjazd do Parku EuroDisneyland pod Paryżem! Konkurs „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” polega na przemyśleniu przez dzieci problemów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego i przyjazną dla środowiska motoryzacją, a następnie wdrożeniu kampanii świadomościowej w szkołach podstawowych i lokalnych społecznościach. Konkurs ma charakter grupowy (projekt przygotowuje minimum 3, maksymalnie 30 osób) i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Termin zgłoszeń: do 15 marca 2012 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-03-13 14:29 / 2440    A. Borysiak

informacje ogólne "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Ogólnopolski konkurs plastyczny "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", zorganizowany w ramach obchodów Roku Korczakowskiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Celem konkursu, jest propagowanie idei i działalności Starego Doktora wśród dzieci, nauczycieli i rodziców a mottem stały się słowa: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Ważną ideą jest integracja społeczna. Jednocześnie z konkursem odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci chorych, przebywających w Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Prokocimiu. W ramach tych projektów planowane jest wydanie wspólnego katalogu prac. Termin nadsyłania prac upływ z dniem 30 kwietnia 2012. Termin rozstrzygnięcia konkursu -10 maja 2012. Wręczenie nagród - 2 czerwca. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione telefonicznie.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-03-12 08:26 / 2654    A. Koziołkiewicz


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2016 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl