strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Reforma edukacji

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej

www.edupolis.pl
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne "Mathematiques Sans Frontieres"- (Matematyka Bez Granic) - edycja Polska
Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie „Mathematiques Sans Frontieres” (Matematyka Bez Granic) – edycja Polska. „Matematyka Bez Granic” to konkurs bezpłatny, międzyklasowy, adresowany do uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych, trzecich klas gimnazjum i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Warunki uczestnictwa: jedynie całe klasy mają prawo uczestnictwa w zawodach, zgłoszenie udziału w konkursie następuje za zgodą wszystkich uczniów klasy w porozumieniu z nauczycielem matematyki i dyrekcją szkoły, do współzawodnictwa mogą stawać uczniowie klas ze szkół publicznych i niepublicznych. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie http://www.mbg.uz.zgora.pl
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-11-29 08:20 / 3159    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Zwierzęta w książkach - Mój ulubieniec
Celem konkursu jest: promocja literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, badanie i rozwijanie gustów i preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, wspieranie szkół i bibliotek zwłaszcza z małych ośrodków, kształtowanie nawyków czynnego, samodzielnego udziału w kulturze. Prawo uczestnictwa w konkursie posiada każdy uczeń. Uczestnicy mogą zgłaszać się samodzielnie, być zgłoszeni przez rodziców, szkołę lub inną placówkę pracującą z młodzieżą szkolną. Uczestnictwo w konkursie jest nieodpłatne. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jedną pracę. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do ich publikowania. Prace wraz z pełną wymaganą informacją należy przesłać do 15 STYCZNIA 2013 roku.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2012-11-28 15:18 / 3156    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne IV Międzynarodowa Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych
Wystawcami mogą być przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe, rodziny . Warunki uczestnictwa w wystawie: Szopkę można wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziny. Mile widziane szopki skrzynkowe stojące i wiszące. Materiały i technika pracy jest dowolna. Rozmiar szopki nie powinien przekroczyć wymiaru 50cmx30cmx40cm (dopuszczalne są różne warianty: od małych-mini do wyżej podanego rozmiaru). Wykonaną szopkę należy przesłać do organizatora, do 12 grudnia 2012r. na adres szkoły: Szkoła Podstawowa w Uciechowicach, 48-140 Branice, Polska. Każda szopka powinna posiadać swoją metryczkę według załącznika.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2012-11-28 15:18 / 3157    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne "Moje stypendium - opowieści stypendialne"
Udział w przedsięwzięciu o nazwie "Moje stypendium - opowieści stypendialne..." mogli wziąć uczniowie i studenci, którzy nadal uczestniczą w programach stypendialnych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Prace konkursowe opowiadają także o pasji lub talencie, który rozwinął się dzięki wsparciu stypendialnemu. Byli i obecny stypendyści kręcili filmiki, pisali blogi i fotografowali. Ich opowieści układają się barwny kolaż wykorzystanych szans, spełnionych marzeń, motywacji do działania i wiary we własne możliwości. Jury Konkursu oraz Internauci w głosowaniu internetowym na stronie www.mojestypendium.pl wyłonili najlepsze prace. Laureatów i wyróżnionych poznany podczas gali podsumowującej – 30 października w Warszawie. Na laureatów i wyróżnionych czekają tablety multimedialne, czytniki ebooków oraz inne nagrody rzeczowe.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-11-28 15:17 / 3161    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Młodzi Przywódcy
Konkurs Młodzi Przywódcy dla obywatelskiego społeczeństwa jutra chce odkrywać i promować przywódców - odważnych, kreatywnych i silnych wizjonerów, którzy w przyszłości będą potrafili mądrze poprowadzić Polskę oraz lokalne społeczności ku rozwojowi, stabilności i godnemu życiu obywateli. Szczególnie w dzisiejszych czasach jest to ważne, ze względu na fakt, iż nasze społeczeństwo cierpi na wyraźny brak jednostek ambitnych, pełnych energii i gotowych do odważnych zmian i działań dla wyższego dobra oraz lepszego jutra. Forma zgłoszeń do konkursu: a) W formie elektronicznej – za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Konkursu w zakładce „Zgłoś się!”, b) W formie papierowej – za pomocą formularza papierowego dostępnego na stronie internetowej w formacie .docx do pobrania ze strony internetowej Konkursu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-11-28 15:17 / 3160    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne VI Ogólnopolski Konkurs Literacki pt. "I ty możesz zostać baśniopisarzem"
Honorowy patronat nad konkursem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik i Prezydent Miasta Radomia Andrzej Kosztowniak. Patronat medialny sprawują Radio Plus i Gazeta Wyborcza.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-11-28 14:03 / 3199    M. Bazelak

informacje ogólne OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY 2012
Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji w ramach projektu „Międzykulturowa szkoła w wielokulturowej społeczności” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich (EFI) ogłasza OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY 2012 dla organizacji zrzeszających migrantów oraz dla szkół, w których uczą się dzieci migranckie, na realizację lokalnych działań integracyjnych. Na wnioski czekamy do 19 listopada 2012 roku. Planowana data rozpoczęcia działania nie może być wcześniejsza niż 1 grudnia 2012 roku. Planowana data zakończenia działania nie może być późniejsza niż 31 stycznia 2013 roku. Raport merytoryczny i finansowy wraz z dokumentacją towarzyszącą trzeba przedstawić do 20 lutego 2013 roku.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-11-22 12:20 / 3165    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne "Getting to zero - Dążymy do zera!"
Konkurs skierowany jest do studentów wyższych szkół plastycznych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych sztuk pięknych oraz członków klubów i grup plastycznych. Jego uczestnik ma za zadanie przygotować plakat, który w kreatywny sposób będzie podejmować problem chorób przenoszonych droga płciową oraz informować na temat obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS w Warszawie, przypadający na 1. grudnia. Do konkursu można zgłosić dowolną ilość prac lub fotografii. Więc w tym przypadku, im więcej tym lepiej, ponieważ można zwiększyć swoje szanse na wygraną. Konkurs trwa do 16 listopada br. Szczegółów na jego temat oraz regulamin można natomiast znaleźć na stronie getting-to-zero.pl. Atrakcyjne nagrody czekają!
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-11-22 12:20 / 3164    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych
Rusza III edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych. Do 31 marca 2013 r. czekamy na prace gimnazjalistów z naszego regionu nawiązujące do historii, etnografii, przyrody, krajoznawstwa , kultury oraz innych zagadnień związanych z edukacją. Celem festiwalu jest promocja dobrych praktyk w zakresie kształtowania tożsamości regionalnej, promocja małych ojczyzn i regionu. Urząd Marszałkowski w Toruniu zorganizował konkurs aby zachęcić uczniów i nauczycieli do zapoznania się z tematyką związaną z naszym regionem. Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w zakładce edukacja www.kujawsko-pomorskie.pl, oraz na Stronie Klubu Odkrywców Regionu www.kohr.kujawsko-pomorskie.pl. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 marca 2013 r. Data ogłoszenia wyników: 4 czerwca 2013 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 3 2012-11-22 12:15 / 3162    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Konkurs Filmowy „Kalejdoskop”
Organizatorem konkursu jest III Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej we Włocławku. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy nakręcić krótki film w języku rosyjskim i wraz z kartą zgłoszeń przesłać go na adres organizatorów. Konkurs został objęty patronatem honorowym Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie. Mamy nadzieję, ze udział w konkursie zmotywuje uczniów do poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności językowych, a nauczycieli do twórczej pracy z uczniami. W załączeniu regulamin i karta zgłoszenia.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-11-21 10:27 / 3177    K. Zaremba


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2016 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl