strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne Konkurs "Moje Stypendium - Opowieści Stypendialne"
Zadaniem uczestników Konkursu "Moje Stypendium - Opowieści Stypendialne" jest podzielenie się historiami, doświadczeniami i wspomnieniami z bycia stypendystą, pokazanie tego, jakie możliwości dało im stypendium i jak je wykorzystali, opowiedzenie o tym, co udział w programie stypendialnym zmienił w ich życiu.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-06-06 10:08 / 2834    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne KONKURS DLA LICEALISTÓW - FOLK FASHION
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach zaprasza uczniów szkół średnich do wzięcie udziału w I edycji konkursu FOLK FASHION, który polega na zaprezentowaniu stroju o tematyce FOLK. Konkurs jest przeprowadzany w ramach wydarzenia Modny Śląsk, mającym na celu promocję twórczości młodych projektantów i polega na prezentacji najlepszych strojów zaprojektowanych przez uczniów, słuchaczy związanych z projektowaniem ubioru. Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody: Kontrakt na odszycie i sprzedaż własnej kolekcji, laptop, aparat fotograficzny. Prace należy przesłać do dnia 30 czerwca 2012 roku. Prosimy pamiętać, że decyduje data wpływu. Wszystkie zakwalifikowane prace zostaną zaprezentowane podczas gali finałowej konkursu „FOLK FASHION”, 24 sierpnia 2012 r. na ulicy Mariackiej w Katowicach.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-05-23 14:53 / 2802    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Konkurs poetycki ORZECH im. Jerzego Kozarzewskiego
Urząd Miejski w Nysie zaprasza do udziału w 6 EDYCJI TURNIEJU POETYCKIEHO ,,ORZECH" im. Jerzego Kozarzewskiego.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-05-22 13:32 / 2797    K. Zaremba

informacje ogólne Projekt edukacyjny pn. "Interaktywna mapa przemian"
Konkurs "Interaktywna mapa przemian" - jest to projekt edukacyjny, którego celem jest kształtowanie świadomości europejskiej młodych obywateli Unii Europejskiej i pokazanie korzyści, jakie Polska odnosi z członkostwa w Unii Europejskiej oraz wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli o multimedialne narzędzia dydaktyczne. Fundacja Think! zaprasza gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski do wzięcia udziału w trzeciej edycji projektu „Interaktywna mapa przemian” (www.mapaprzemian.pl). Do tej pory (2010-2011) uczniowie z całej Polski opisali, sfilmowali i sfotografowali setki inwestycji i projektów dofinansowanych ze środków unijnych – pokazali, jak zmienia się nasz kraj. Również i w tym roku wyruszą w Polskę uzbrojeni w kamerę, aparaty i dyktafony, aby dokumentować przemiany, jakie dokonały się w ich okolicy, regionie czy kraju. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w załączniku – Mapa przemian po raz trzeci-informacje.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-05-17 11:27 / 2790    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Interaktywny produkt IT - konkurs z atrakcyjnymi nagrodami
Uczysz się w szkole ponadgimnazjalnej i jesteś pasjonatem, hobbystą, twórcą, początkującym lub zaawansowanym programistą, grafikiem, pomysłodawcą rozwiązań informatycznych? Uwielbiasz nowe technologie? „Bawisz się” w wirtualnym świecie nie od dziś, przyszły Ci do głowy nowe pomysły i chciałbyś się nimi pochwalić przed szerszą publicznością? Zaprojektuj dowolne rozwiązanie z wykorzystaniem nowych technologii, np.: stronę www, grafikę, animację, grę, aplikację, prezentację. Akademia Morska w Szczecinie zapewni Ci dobrą zabawę, ciekawe nagrody (łączna wartość nagród przekracza 20 000 zł), prestiż i uznanie oraz przede wszystkim kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień. Masz ochotę dołączyć do polskiej „doliny krzemowej”? Dzięki udziałowi w konkursie zostaniesz zauważony! Przyszli pracodawcy sami przyjdą do Ciebie. Partnerami konkursu są między innymi BTC sp. z o.o., ComAngl.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-05-15 11:19 / 2779    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne SZTUKI PLASTYCZNE ? LUBIĘ TO !
Konkurs organizuje administrator wirtualnej galerii sztuki galeria.mutu.pl. Celem konkursu jest przybliżanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Polsce twórczości uczniów średnich szkół plastycznych, studentów kierunków plastycznych szkół wyższych oraz absolwentów kierunków plastycznych szkół wyższych, a polega on na rywalizacji szkół w zakresie aktywności ich uczniów w odwiedzaniu portalu galerii, w której wystawiają prace konkursowe uczestnicy Konkursu na obraz SZANSA pod hasłem NATURA. W okresie od 7 maja 2012 roku do dnia 10 czerwca 2012 roku uczniowie wchodzący do galerii poprzez dedykowany adres www.galeria.mutu.pl, umożliwiają organizatorowi rejestrowanie wejść i zliczanie ich na konto szkoły, do której uczeń uczęszcza. W dniu 6 kwietnia ukazał się specjalny dodatek w ogólnopolskim wydaniu RZECZPOSPOLITEJ poświęcony konkursowi na obraz SZANSA pod hasłem NATURA.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-05-15 11:02 / 2773    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Konkurs pt. 6 Baltic Sea Wonders (6 Cudów Bałtyku)
Region Morza Bałtyckiego nie tylko ma długą wspólną historię, ale także konkretne przyrodnicze i kulturowe skarby. Jednak mieszkańcy nie są świadomi wspólnych cech regionu. Konkurs został zapoczątkowany w celu przezwyciężenia tego problemu. Konkurs ma na celu promowania rozwoju dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego poprzez określenie najbardziej popularnych funkcji całego regionu Morza Bałtyckiego. Celem projektu jest wzmocnienie wspólnej tożsamości. Udział w konkursie posiada wydźwięk patriotyczny i oparty jest na solidarności europejskiej. Promocja uczestnictwa w konkursie może również wpływać na wzrost zainteresowania turystów polskimi i europejskimi obiektami dziedzictwa oraz korzystnie wpływać na rozwój turystyki zrównoważonej i gospodarki turystycznej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-05-15 10:59 / 2772    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Fundacja ORLEN - DAR SERCA dla młodych mistrzów chemii
Fundacja ORLEN – DAR SERCA sfinansuje edukację najlepszych młodych chemików, którzy wezmą udział w programie „Mistrzowie CHEMII”. To nowy program stypendialny adresowany do uczniów kończących w tym roku szkoły gimnazjalne. Rekrutacja do programu wystartowała 16 kwietnia, a na stronie internetowej Fundacji dostępny jest formularz on-line dla kandydatów do stypendium. Fundacja ORLEN DAR SERCA chce promować zdolnych uczniów, wykazujących szczególne zainteresowanie chemią i przedmiotami ścisłymi. Szczegółowe informacje związane z rekrutacją do programu „Mistrzowie CHEMII” znajdują się w regulaminie. Zachęcamy uczniów, kończących niebawem gimnazjum, którzy pasjonują się chemią i naukami przyrodniczymi, do zapoznania się z warunkami rekrutacji i uczestnictwa w programie oraz przesyłania zgłoszeń w terminach wskazanych regulaminem.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-05-15 10:56 / 2771    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne XXXV Wojewódzkie zawody sportowo-obronne ,,Sprawni jak żołnierze- 2012”
Dnia 18 maja 2012r. o godz. 9.00 w na Międzyszkolnej Strzelnicy przy IV LO we Włocławku rozpoczną się zawody,, Sprawni jak żołnierze – 2012”. W załączeniu szczegółowy program zawodów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-04-27 10:14 / 2753    M. Bazelak

informacje ogólne Konkurs "Historia Bliska"
"Trwa XVI edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tegoroczne tematy (do wyboru) to: 1. Polacy i Rosjanie w XX wieku – historie utrwalone i zatarte, 2. Pierwsze i ostatnie dni II wojny – kadry pamięci, 3. Walka, opór, bunt – wartość i cena niezgody w PRL.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-04-26 11:42 / 2750    K. Mikulski


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2016 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl