strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne SZTUKI PLASTYCZNE ? LUBIĘ TO !
Konkurs organizuje administrator wirtualnej galerii sztuki galeria.mutu.pl. Celem konkursu jest przybliżanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Polsce twórczości uczniów średnich szkół plastycznych, studentów kierunków plastycznych szkół wyższych oraz absolwentów kierunków plastycznych szkół wyższych, a polega on na rywalizacji szkół w zakresie aktywności ich uczniów w odwiedzaniu portalu galerii, w której wystawiają prace konkursowe uczestnicy Konkursu na obraz SZANSA pod hasłem NATURA. W okresie od 7 maja 2012 roku do dnia 10 czerwca 2012 roku uczniowie wchodzący do galerii poprzez dedykowany adres www.galeria.mutu.pl, umożliwiają organizatorowi rejestrowanie wejść i zliczanie ich na konto szkoły, do której uczeń uczęszcza. W dniu 6 kwietnia ukazał się specjalny dodatek w ogólnopolskim wydaniu RZECZPOSPOLITEJ poświęcony konkursowi na obraz SZANSA pod hasłem NATURA.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-05-15 11:02 / 2773    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Konkurs pt. 6 Baltic Sea Wonders (6 Cudów Bałtyku)
Region Morza Bałtyckiego nie tylko ma długą wspólną historię, ale także konkretne przyrodnicze i kulturowe skarby. Jednak mieszkańcy nie są świadomi wspólnych cech regionu. Konkurs został zapoczątkowany w celu przezwyciężenia tego problemu. Konkurs ma na celu promowania rozwoju dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego poprzez określenie najbardziej popularnych funkcji całego regionu Morza Bałtyckiego. Celem projektu jest wzmocnienie wspólnej tożsamości. Udział w konkursie posiada wydźwięk patriotyczny i oparty jest na solidarności europejskiej. Promocja uczestnictwa w konkursie może również wpływać na wzrost zainteresowania turystów polskimi i europejskimi obiektami dziedzictwa oraz korzystnie wpływać na rozwój turystyki zrównoważonej i gospodarki turystycznej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-05-15 10:59 / 2772    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Fundacja ORLEN - DAR SERCA dla młodych mistrzów chemii
Fundacja ORLEN – DAR SERCA sfinansuje edukację najlepszych młodych chemików, którzy wezmą udział w programie „Mistrzowie CHEMII”. To nowy program stypendialny adresowany do uczniów kończących w tym roku szkoły gimnazjalne. Rekrutacja do programu wystartowała 16 kwietnia, a na stronie internetowej Fundacji dostępny jest formularz on-line dla kandydatów do stypendium. Fundacja ORLEN DAR SERCA chce promować zdolnych uczniów, wykazujących szczególne zainteresowanie chemią i przedmiotami ścisłymi. Szczegółowe informacje związane z rekrutacją do programu „Mistrzowie CHEMII” znajdują się w regulaminie. Zachęcamy uczniów, kończących niebawem gimnazjum, którzy pasjonują się chemią i naukami przyrodniczymi, do zapoznania się z warunkami rekrutacji i uczestnictwa w programie oraz przesyłania zgłoszeń w terminach wskazanych regulaminem.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-05-15 10:56 / 2771    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne XXXV Wojewódzkie zawody sportowo-obronne ,,Sprawni jak żołnierze- 2012”
Dnia 18 maja 2012r. o godz. 9.00 w na Międzyszkolnej Strzelnicy przy IV LO we Włocławku rozpoczną się zawody,, Sprawni jak żołnierze – 2012”. W załączeniu szczegółowy program zawodów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-04-27 10:14 / 2753    M. Bazelak

informacje ogólne Konkurs "Historia Bliska"
"Trwa XVI edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tegoroczne tematy (do wyboru) to: 1. Polacy i Rosjanie w XX wieku – historie utrwalone i zatarte, 2. Pierwsze i ostatnie dni II wojny – kadry pamięci, 3. Walka, opór, bunt – wartość i cena niezgody w PRL.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-04-26 11:42 / 2750    K. Mikulski

informacje ogólne I Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Cisowy Łuk"
Stowarzyszenie Kulturalne "Cisowy Łuk" w Bysławiu ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Cisowy Łuk". Celem konkursu jest pobudzanie wrażliwości oraz aktywności twórczej w dziedzinie poezji, konfrontacje twórczości poetyckiej, promocja utalentowanych poetów i integracji środowisk literackich oraz rozbudzenie zainteresowań współczesną poezją. Konkurs adresowany jest do poetów piszących w języku polskim, nie zrzeszonych bądź będących członkami związków twórczych oraz do debiutantów. Prace konkursowe wyłącznie w formie wydruku komputerowego formatu A-4 należy przesłać (w pięciu egzemplarzach każdy) pod adresem: Stowarzyszenie Kulturalne "Cisowy Łuk", ul. Spokojna 3, 89 - 510 Bysław w terminie do 1 lipca 2012 r. Uroczysta Gala wieńcząca I Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Cisowy Łuk" odbędzie się we wrześniu 2012 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-04-23 14:42 / 2742    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Ogólnopolski konkurs - „Ekologiczna KOKESHI – zrób własną japońską lalkę”.
Fundacja BUGEI organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (ogłoszony 1 marca 2012) pn. „Ekologiczna KOKESHI – zrób własną japońską lalkę”. Celem konkursu jest propagowanie działalności twórczej uczniów, rozwój myśli ekologicznej i zachęcanie uczniów do selektywnej zbiórki odpadów, rozwijanie zdolności i umiejętności manualno-motorycznych, inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Rozpoczęcie konkursu - marzec 2012 r., zakończenie przyjmowania prac konkursowych 15 czerwca 2012 r. Prezentacja lalek, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz drobnych upominków dla wyróznionych uczestników do 30 czerwca 2012 r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-04-23 14:40 / 2738    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne KONKURS „LEKCJA DOBREJ HISTORII”
Przedmiotem konkursu są dobre praktyki w nauczaniu historii w gimnazjach. Praktyki te powinny rozwijać umiejętności ogólne, wskazane w podstawie programowej – umiejętność krytycznego myślenia, rozumienia procesów historycznych, poprawnego wnioskowania czy obrony własnego stanowiska. Najlepsze pomysły zostaną upublicznione, tak aby mogli skorzystać z nich również inni nauczyciele. Konkurs ma trzy kategorie: fragment lekcji (np. praca z mapą), scenariusz lekcji oraz cykl lekcji (np. rozwijających umiejętność krytycznej analizy materiałów źródłowych). Jury konkursu będzie brać pod uwagę między innymi oryginalność pomysłów oraz możliwość zastosowania ich w innych szkołach gimnazjalnych. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 maja poprzez formularz na stronie: www.eduentuzjasci.pl. Jury ogłosi wyniki 5 czerwca.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-04-23 14:39 / 2737    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne VIII Ogólnopolski konkurs Fotograficzny "Świat poezji Jerzego Harasymowicza w obiektywie"
Konkurs fotograficzny adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz z placówek wychowania pozaszkolnego w wieku 10-25 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie sztuki fotograficznej jako środka komunikacji kulturowej oraz uwrażliwienie młodzieży na poezję i piękno otaczającego świata. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.mdk-lotnicza.pl Na wszystkich laureatów konkursu czekają dyplomy oraz okolicznościowe upominki.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-04-23 14:38 / 2735    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne XI edycja programu pn. "Zgaś światło"
To już XI edycja konkursu w ramach programu edukacyjnego Akademii Misia Haribo. Projekt został zapoczątkowany pięć lat temu i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przy wsparciu grona ekspertów z dziedziny psychologii, pedagogiki, pediatrii i żywienia wspieramy rozwój dzieci i staramy się przekonać wszystkich, że nauka może być fascynującą przygodą. Założeniem i hasłem XI edycji dla przedszkoli jest "Oszczędzaj energię z Misiem Haribo". Poprosimy wychowawców przedszkolnych o przeprowadzenie zajęć, podczas których dzieci wspólnie stworzą prace plastyczne przedstawiające sposoby oszczędzania energii. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie http://haribo.com/planet/pl/akademia/w zakładce "Dla szkół".
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-04-11 08:30 / 2689    A. Koziołkiewicz


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2016 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl