strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne X edycja konkursu „Literacka Nagroda „Pawiego Pióra”
Dyrekcja Zespołu Szkół Poligraficzno-Księgarskich im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w X edycji konkursu „Literacka Nagroda „Pawiego Pióra” odbywającego się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Instytutu Książki.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2011-11-08 19:54 / 2375    A. Wnorowski

informacje ogólne Ogólnopolski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych Liga Zadaniowa 03
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego dla uczniów szkół podstawowych Liga Zadaniowa organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Konkurs ma charakter twórczy, polega na samodzielnym rozwiązywaniu zadań graficznych w środowisku Logo. Na stronie www konkursu znajduje się regulamin i przykładowe zadania z poprzednich konkursów oraz będą publikowane zadania zgodnie z harmonogramem zamieszonym w regulaminie (dostęp po zalogowaniu, rejestracja będzie czynna od 10 listopada 2011 roku).
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-11-08 19:46 / 2397    A. Borysiak

informacje ogólne XI edycja konkursu historycznego "Droga do Wolności"
Fundacja Centrum Solidarności 17 października br. zainaugurowała XI jubileuszową edycję konkursu historycznego „Drogi do Wolności”. Jednym z głównych celów konkursu jest upowszechnienie wydarzeń, które miały wpływ na obalenie komunizmu w Europie oraz roli jaką odegrała „Solidarność” w tych wydarzeniach. Fundacja organizując X edycję konkursu stara się dotrzeć do szerokiego kręgu młodzieży i zachęcić ją do poznawania najnowszej historii Polski. Tematem przewodnim jedenastej edycji konkursu jest wybuch Stanu Wojennego, oraz jego wpływ na życie obywateli PRL-u. Zapraszamy do udziału w konkursie. Termin nadsyłania prac upływa 30.02.2012r.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-11-08 19:42 / 2398    A. Borysiak

informacje ogólne Konkursy organizowane przez MDK w Częstochowie
MDK w Częstochowie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursach plastycznych, fotograficznych i artystycznych, które mają na celu promowanie zainteresowań i pasji uczniów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-10-28 10:10 / 2389    A. Borysiak

informacje ogólne II edycja konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych na projekt edukacyjny dotyczący rynku finansowego
Organizatorem konkursu jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który prowadzi witrynę edukacyjną dla młodzieży manymany.info. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy o funkcjonowaniu rynku finansowego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych realizujących projekt edukacyjny, którego tematyka dotyczy funkcjonowania rynku finansowego. Do udziału w konkursie mogą przystąpić zespoły uczniów zgłoszone przez nauczycieli opiekunów projektów.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2011-10-19 13:53 / 2347    K. Mikulski

informacje ogólne XVII Konkurs plastyczny „Ethnological dresses and folklore dances of my people”
W imieniu Galerii Prac Plastycznych Młodzieży Celje oraz czasopisma „Likovni svet” serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Konkurskie plastycznym dla dzieci i młodzieży. Tematem prac tworzonych dowolnymi technikami na papierze do formatu 30x42 cm, mają być stroje i tańce ludowe narodów, z których wywodzą się twórcy.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-10-19 13:26 / 2325    K. Mikulski

informacje ogólne Konkursie wiedzy pt. Jasna Szkoła - prosta sprawa!
Philips Polska wspólnie z Centrum UNEP/GRID-Warszawa mają przyjemność zaprosić nauczycieli i uczniów gimnazjów do udziału w Konkursie wiedzy pt. Jasna Szkoła - prosta sprawa!, w ramach projektu 90 szkół na 90 lat Philips w Polsce.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 2 2011-10-19 12:07 / 2364    J. Popielewski

informacje ogólne MEN zaprasza do udziału w IV edycji konkursu "Otwarta Szkoła"
Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji zapraszają do udziału w konkursie „Otwarta Szkoła”. Celem konkursu jest promowanie modelu szkoły, która w swoich działaniach wychowawczych i edukacyjnych dąży do kształtowania w uczniach otwartej i prospołecznej postawy oraz wspiera ich aktywność obywatelską oraz umiejętność pracy zespołowej. Konkurs służyć ma również wspieraniu współpracy między szkołami a ich partnerami.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 1 liczba załączników 0 2011-10-18 13:22 / 2361    J. Popielewski

informacje ogólne XXXIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ZESPOŁÓW MUZYKI DAWNEJ "SCHOLA CANTORUM" Kalisz 2012
Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum" w Kaliszu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest: rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez praktyczne zapoznanie z zabytkami kultury muzycznej dawnych epok; prezentacja osiągnięć i wymiana doświadczeń w dziedzinie wykonawstwa muzyki dawnej; inspiracja poszukiwań repertuarowych; doskonalenie poziomu wykonawczego muzyki dawnej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-10-12 20:39 / 2336    V. Tyborowska

informacje ogólne Konkurs "Na Olimpijskim Szlaku - od Aten do Londynu"
Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w przyszłym roku w Londynie są okazją do rywalizacji sportowej oraz wykazania się wiedzą na temat międzynarodowego i polskiego ruchu olimpijskiego oraz osiągnięć zagranicznych i polskich sportowców na letnich igrzyskach olimpijskich. Stowarzyszenie „Super Kibic” w Dzierżoniowie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie pod nazwą „Na Olimpijskim Szlaku – Od Aten do Londynu”. Eliminacje szkolne odbędą się do 31 października 2011 r., a finał tej imprezy zostanie przeprowadzony w kwietniu 2012 roku w ramach obchodów Dni Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim w Warszawie z udziałem wielu znakomitych polskich sportowców medalistów igrzysk olimpijskich. Informacje o konkursie wraz z materiałami zamieszczone są na stronach internetowych: www.superkibic.pl, www.olimpijski.pl, www.szs.pl, oraz na stronie sportowej Telegazety TVP 1.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2011-10-10 11:51 / 2323    K. Mikulski


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2015 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl