strona główna | ważne informacje | ostatnio dodane | wejście do piko | kontakt
baza szkół i placówek oświatowych

kalendarium kuratora

konkursy przedmiotowe kuratora

przykłady dobrych praktyw w szkole

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach

Innowacje w edukacji

Podnoszenie jakoœci pracy szkół

Uczeń niepełnosprawny w szkole

Wspieranie rozwoju dzicka młodszego

Szkolnictwo Zawodowe

BIP biuletyn informacji publicznej
informacje ogólne  Jesteś w dziale informacje ogólne » Konkursy i olimpiady » inne konkursy

informacje ogólne "Urządzenie przyszłości" - konkurs o zasięgu ogólnopolskim dla szkół ponadgimnazjalnych
Cele konkursu: Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań współczesną techniką, rozwój myśli ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych, podniesienie poziomu nauczania techniki i kultury technicznej młodzieży, rozwijanie zdolności i umiejętności manualno-motorycznych. Do konkursu mogą przystąpić zespoły uczniowskie ze szkół ponadgimnazjalnych, składające się z maksymalnie 4 osób. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Konkurs polega na zaprojektowaniu i wykonaniu urządzenia, które w przyszłości może służyć ochronie środowiska lub będzie mogło być wykorzystywane w codziennym życiu, a przy tym jednocześnie będzie przyjazne środowisku. Wskazane jest, by do wykonania urządzenia użyte zostały materiały naturalne lub pochodzące z selektywnie zebranych odpadów, nadających się do recyklingu. Konkurs obejmuje wyłonienie finalistów oraz zespołów, które zajęły I, II, III miejsce, wręczenie nagród oraz wyróżnień. Zorganizowanie wystawy pokonkursowej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-11-12 08:55 / 3060    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Konkurs Tesco dla Szkół - "Zdrowo Najedzeni" - przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń do 14 listopada
Tesco dla Szkół – "Zdrowo Najedzeni" to filmowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego tematem jest zdrowe i racjonalne odżywianie. Biorąc udział w konkursie Ty i Twoja szkoła możecie wygrać fantastyczne nagrody, ufundowane przez firmę Tesco Polska! Konkurs Tesco dla Szkół został objęty honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Ze względu na wysokie walory edukacyjno-społeczne przedsięwzięcia mającego na celu m. in. ochronę zdrowia oraz promocję racjonalnego żywienia. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o zdrowym i racjonalnym odżywianiu oraz umiejętności przekładania jej na prawidłowe nawyki i wybory żywieniowe, wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Udział w konkursie wpływa także na rozwój kreatywności i zdolności technicznych uczniów oraz daje nauczycielom szansę na twórczą i rozwijającą pracę z wychowankami.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-11-09 09:38 / 3059    A. Koziołkiewicz

informacje ogólne Konkurs szkolny pt. "Świadomy wie co robić z ZSEE"
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze wszystkich województw w kraju do udziału w ogólnopolskim konkursie na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Świadomy wie co robić z ZSEE”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 1 2012-10-31 15:21 / 3110    M. Bazelak

informacje ogólne Ogólnopolski konkurs fotograficzno-plastyczny "Getting to zero - Dążmy do zera!"
Hasło główne konkursu, które może być inspiracją dla uczestników to „Getting to zero – Dążymy do zera". Zero nowych zakażeń HIV. Zero zgonów z powodu AIDS. Zero dyskryminacji”. Celem projektu jest dobra zabawa – wykazanie się pomysłowością i oryginalnym podejściem do tematu – oraz edukacja, poprzez upowszechnianie wiedzy na temat chorób przenoszonych drogą płciową i popularyzacja świadomości o zagrożeniach z nimi związanych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-10-30 11:13 / 3111    M. Bazelak

informacje ogólne Kampania społeczna Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!"
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zarządca infrastruktury Kolejowej w Polsce, prowadzi nieprzerwanie od 2005 r. kampanię społeczną Bezpieczny przejazd –„Zatrzymaj się i żyj!”. Jej celem jest zwiększenie świadomości kierowców, rowerzystów, jak i pieszych w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania należytej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-10-30 10:49 / 3109    M. Bazelak

informacje ogólne Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa"
Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektora Pracy w Bydgoszczy we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym realizuje projekt edukacyjny pn. „Kultura bezpieczeństwa”.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 4 2012-10-18 08:51 / 3076    K. Zaremba

informacje ogólne X Konkurs Ładnego Pisania
Fundacja Polska Przedsiębiorcza wraz z marką Parker zapraszają na jubileuszową X edycję Konkursu Ładnego Pisania pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Konkurs odbywa się w ramach Kampanii Pisania Piórem i przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-10-08 13:38 / 3054    M. Bazelak

informacje ogólne XX Turnieju Jednego Wiersza O Laur Plateranki
Turniej jest imprezą cykliczną, która odbywa się corocznie. Finał XX Turnieju przewidziany jest na 23 listopada 2012 roku (piątek) – godz. 17.00. Organizatorami Turnieju są: Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu, Biblioteka Szkolna oraz miłośnicy poezji związani ze szkołą.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-10-08 13:31 / 3053    M. Bazelak

informacje ogólne XIV Edycja Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku"
Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźń Środowisku" pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP jest organizowany od 13 lat w cyklach rocznych zwanych Edycjami. Konkurs jest współorganizowany przez 22 najważniejsze ogólnopolskie korporacje samorządowe i gospodarcze. Partnerami organizacyjnymi Konkursu są ponadto Urzędy Marszałkowskie, Główny i Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska, Generalna i Wojewódzkie Dyrekcje Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 0 2012-10-05 14:12 / 3050    M. Bazelak

informacje ogólne "Urządzenie przyszłości"
Obecnie ogłoszony został konkurs „Urządzenie przyszłości” – konkurs o zasięgu ogólnopolskim dla szkół ponadgimnazjalnych. Termin przesyłania projektu „urządzenia przyszłości” upływa 15 listopada 2012. Oprócz kształtowania postaw proekologicznych, konkurs ma na celu rozwój manualno-motorycznych umiejętności wśród młodzieży oraz myśli technicznej. Na organizację konkursu Fundacja pozyskała środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody, a prace zaprezentowane zostaną na specjalnie zorganizowanej wystawie oraz stronie internetowej Fundacji: www.fundacjabugei.pl. Znajdują się tam również wszystkie niezbędne informacje o realizowanym konkursie.
liczba stron w artykule 1 liczba zdjęć 0 liczba załączników 2 2012-10-04 14:37 / 3035    A. Koziołkiewicz


<<< nowsze informacje     63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  73     starsze informacje >>>
© Copyright 2016 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt i opracowanie: ix.pl